Як оформити трудовий договір із засновником


 

В процесі роботи виникають такі ситуації, коли до складу засновників входить нове обличчя, то є людина, що купила акції компанії, стає одним з її власників. Згідно з Трудовим кодексом, всі трудові відносини повинні бути оформлені у вигляді трудового договору. Це правило відноситься і до засновників.


Інструкція

  1. Перш ніж затвердити людини до складу засновників, проведіть збори учасників Товариства. У ньому повинні брати участь всі власники компанії (акціонери). Обирається голова зборів, який повинен оформити результат у вигляді протоколу і підписати його. Саме ця особа і буде надалі підписувати договір з новим засновником організації.
  2. У тому випадку, якщо засновник — один, він підписує трудовий договір як з одного боку, так і з іншого. Пам’ятайте, що відповідно до російського законодавства, трудовий договір на кожного учасника товариства обов’язково повинен бути оформлений, в іншому випадку це буде порушення російського законодавства.
  3. Оформляючи трудовий договір із засновником, обов’язково пропишіть всі умови та обов’язки, які встановлені Трудовим та Цивільним кодексами, тобто дозволите умови про заробітну плату, робочий день, час відпочинку, гарантії і пільги, обов’язки і права.
  4. В процесі укладання юридичного документа може виникнути питання: що ж писати на початку договору, яких осіб вказувати. Якщо засновник один, можете вказати його як з одного боку, так і з іншого. У випадку декількох учасників Товариства, в якості роботодавця може виступити голова зборів, причому формулювання посади так і буде звучати: «Іванов І.І. в особі голови зборів … ».
  5. У договорі із засновником дуже важливо прописати ті обов’язки, які він повинен виконувати, наприклад, керувати і контролювати роботу персоналу. Договір з боку роботодавця може підписати як засновник, так і начальник кадрового відділу.
  6. На засновника, також як і на будь-якого співробітника, при працевлаштуванні оформите особисту картку і сформуйте особиста справа. На підставі протоколу оформите наказ про працевлаштування і занесіть відомості в трудову книжку.