У дитячий сад малюків віддають не тільки тому, що мамі треба виходити на роботу. Дитині в будь-якому випадку необхідно звикнути до колективу, інакше йому доведеться вчитися спілкуватися з іншими дітьми вже в школі замість того, щоб зосередитися на навчанні. Тому краще віддати малюка в дошкільний заклад, а в яке саме — вирішувати батькам.
Вам знадобиться
— заява в комітет освіти;
- Свідоцтво про народження дитини;
- Паспорт одного з батьків або іншого законного представника;
- Медична карта;
- Документ, що дає право на пільгу.
Інструкція
- Поцікавтеся, які дитячі сади є у вашому районі. Муніципальні дошкільні установи бувають декількох типів: загальнорозвиваючого, компенсуючого, комбінованого, оздоровчого. Перший тип найбільш популярний, в такі садочки приймають усіх дітей, стан здоров’я яких дозволяє відвідувати дитячий заклад. Зазвичай в таких дитячих садах є і групи для дітей раннього віку. У садки компенсуючого типу, як правило, направляє медико-педагогічна комісія. Там можуть бути логопедичні, тифло-або сурдогруппи. Можливо і поєднання звичайних і спеціалізованих груп в одному садочку комбінованого виду. Дітей старшого дошкільного віку можна віддати в прогімназію або освітній центр.
- Зверніться в місцевий комітет освіти, до інспектора дитячих садів. Візьміть з собою паспорт, свідоцтво про народження дитини, а якщо у вас є пільга — то й документ, що підтверджує на неї право. Краще зробити це за кілька місяців до того, коли дитина повинна буде почати відвідувати дитячий сад. У багатьох містах дитячих садів не вистачає, тому існує черга. Як правило, комплектація груп на наступний навчальний рік йде в квітні-травні. Це зовсім не означає, що не можна влаштувати малюка в садок в інший час. Можна, але при наявності вільних місць. У комітеті освіти вас попросять заповнити заяву і скажуть, коли прийти за путівкою. Інспектор повинен вислухати і записати ваші побажання щодо того, в який саме садок ви б хотіли віддати малюка.
- Пройдіть з дитиною медогляд. Зробити це найкраще в своїй районній поліклініці. Зверніться до свого дільничного педіатра. Вам потрібна карта форми № 02б/у-2000. Для того, щоб її отримати, необхідно відвідати декількох фахівців. Це хірург, невропатолог, окуліст, отоларинголог, дерматолог та деякі інші фахівці. Педіатра постійно доводиться оформляти подібні довідки, тому він вам дасть список, яких саме лікарів потрібно відвідати. Підписує форму педіатр. Якщо у дитини є хронічні захворювання, може знадобитися додаткове обстеження у спеціалістів.
- У призначений інспектором термін прийдіть за путівкою. З цим документом і медичною картою вирушайте в дитячий сад. Завідуюча зобов’язана прийняти вашого малюка і направити його в групу, яку відвідують діти цього ж віку. Якщо в садочку є різновікові групи, вас повинні бути про це попередити в комітеті освіти.
- Порядок оформлення в приватний дитячий сад дещо іншою. Вам не потрібно йти в комітет освіти. Зверніться безпосередньо до завідуючої. Поцікавтеся, чи має садок ліцензію на відповідний вид діяльності. Її копія повинна знаходитися на видному місці — наприклад, на стенді біля кабінету завідуючої. Медична карта знадобиться в будь-якому випадку.
- Якщо дитина погано переносить дитячий колектив і ви не хочете віддавати його в садок на цілий день, дізнайтеся, в якому розташованому поблизу дитячому закладі є групи короткострокового перебування. Вкажіть в своїй заяві, що ви хочете віддати малюка саме в таку групу.
Зверніть увагу
Представники пільгових категорій мають право на першочергове надання місця в дитячому дошкільному закладі. До таких категорій відносяться опікувані діти, діти одиноких батьків, діти учнів матерів і з деяких інших сімей. Категорій досить багато, тому уточніть це питання в комітеті освіти