У школи ювілей! Цей захід урочисте, але дуже клопітка: провести ювілей необхідно так, щоб він сподобався гостям. Нічого не повинно вислизнути від вашої уваги. Оформити потрібно внутрішній простір школи, скласти сценарій, запросити гостей.
Інструкція
- Створіть комісію з підготовки до ювілею. У неї можуть входити адміністрація школи, вчителі — предметники, старшокласники. Визначте коло проблем. Розподіліть обов’язки. Для цього чітко визначте основні напрямки роботи груп. Наприклад, одна група фотографує випускників на роботі, інтерв’ює і готує матеріал. Інша група підбирає матеріал з історії школи: про будівництво будівлі, перших директорів і вчителів. Результатом цієї роботи можуть служити оформлені стінгазети, альбоми. Третя група займається сценарієм. Четверта — підбором та запрошенням гостей.
- Спробуйте знайти спонсорів. Може бути, хтось із колишніх учнів зможе виділити гроші, тому що вони необхідні на сувеніри та оформлення залу, вестибюля, коридорів.
- Школа — це її учні. В даному випадку — випускники. Розшукайте їх, розішліть запрошення. Відшукайте старі фотографії, на яких зняті випуски різних років. Прикрасьте ними стіни школи, написавши року випуску. Напишіть оголошення. Для цього можна використовувати місцеву пресу і телебачення.
- Напишіть сценарій. Включіть в нього основні етапи композиції:
1. Вступ. Воно повинно включати в себе історичну довідку про будівництво школи. Використовуйте документи (акти, накази, договори). Зробіть презентацію про школу. Надайте слово директору (директорам). Можна почати вечір нетрадиційно. Для цього використовуйте інсценування з різними героями. Наприклад, цар з царицею, турбуючись про підростаюче покоління, вирішили закласти школу.
2. Основна частина сценарію припускає виступ гостей. Номери художньої самодіяльності повинні бути різноманітними, видовищними. Це можуть бути інсценування, клоунади, сольний та хоровий спів. Якщо в педагогічному колективі є таланти, використовуйте на сцені і їх. Потрудіться над костюмами. З випускників, напевно, хтось пише вірші, непогано співає. Надайте їм слово.
3. Висновок повинен бути коротким. У ньому обов’язково висловіть слова подяки спонсорам.
З’єднайте всі частини сценарію одними героями. Це можуть бути шкільні домовята. сказітельніци в російських костюмах, маленькі діти. Для них можна скласти кумедні слова у віршованій формі.
- Потурбуйтеся про оформлення школи. Це можуть бути гірлянди з куль. Ними можна заповнити всі порожнечі. зал і сцену. З них можна зробити красиві композиції. Використовуйте оформлені стінгазети, стенди, альбоми. Напишіть плакати. Можна організувати виставку дитячих виробів. Підготуйте невеликі сувеніри. Нехай в «Книзі відгуків» гості залишать свої записи на пам’ять.
- Призначте свого фотокореспондента. Нехай зніме на пам’ять найцікавіші хвилини зустрічі. Пізніше оформите весь матеріал в альбоми. Тепер він теж історія школи.
Корисні поради
Відступайте від традиційних сценаріїв.