Колгоспи і радгоспи пішли в минуле, залишивши жителям села нові права і проблеми, нові форми господарювання і власності. Наприклад, земельний пай. Земельний пай — ділянка землі, виділений у власність окремим громадянам ідеально або в натурі у загальному земельному масиві при реорганізації колективного господарства.
Вам знадобиться
Терпіння.
Гроші.
Бажано хороші відносини з власниками сусідніх паїв.
Інструкція
- Необхідно подати оголошення в районну та обласну газети про намір виділити із ваших земельний пай із загального земельного масиву (общедолевой власності).
- Не раніше, ніж через місяць після подачі оголошень, потрібно провести збори всіх пайовиків. На зборах доведеться узгодити всі параметри виділяється в рахунок колгоспного паю земельної ділянки, зафіксувавши все в протоколі зборів, підписаному всіма учасниками.
- Укласти договір і провести роботи по межеванию земельної ділянки. За результатами межування оформляється узгоджене з усіма службами та власниками сусідніх земельних ділянок Земельне справу. На місцевості необхідно нанести межі земельної паю. Це тривалий і дорогий етап. Займає від 2 до 6 місяців.
- Наступним етапом ви повинні Земельне справу в районному земельному комітеті, а також отримати кадастровий номер ділянки та кадастрові плани своєї земельної ділянки. Перевірка правильності виконання межування і можлива доопрацювання Земельного справи забере від 10 днів до 1 місяця.
- На останньому етапі необхідно подати заяви до Реєстраційну палату на отримання свідоцтва на право власності земельної ділянки. Час, який піде на його отримання — 1 місяць.
- Ці поради стосуються виділення паю в общедолевой власності. Якщо ж ви купуєте земельний пай, то дії будуть виглядати трохи інакше.
Перший крок — покупка земельних паїв. Другий крок — документи необхідно подати до реєстраційної палати для реєстрації угоди і права власності на землю. Туди необхідно подати такі документи:
- Паспорт;
- Нотаріально завірений дозвіл чоловіка (дружини) на покупку;
- Договір купівлі-продажу;
- Свідоцтво на право власності, отримане від продавця;
- Нотаріально завірений дозвіл чоловіка (дружини) продавця на продаж;
- Копію розісланого поштою повідомлення про намір продати земельний пай;
- Поштові квитанції про відправку даного повідомлення пайовикам;
- Заяву за встановленою формою від покупця і від імені продавця (-ів) за дорученням на третю особу, яка теж має бути присутнім при подачі заяви.
Крім того доведеться сплатити через ощадбанк вартість реєстрації первинної, вторинної власності та договору купівлі-продажу.
Третій крок — виділення земельної власності в натурі. На цьому етапі необхідно подати заяву до правління сільськогосподарського підприємства, вказавши прохання виділити земельний наділ, уточнивши бажане місце і кількість гектарів.
Четвертий крок — подати заяву на ім’я голови районної адміністрації, приклавши документи:
- Заява пайовика з проханням виділити земельний наділ у бажаному їм місці з зазначенням причини відмови правління с / г підприємства;
- Копію паспорта заявника;
- Копію виданого йому пайового свідоцтва;
- Копію схеми бажаної ділянки (можна отримати в порядку приватної домовленості в земельному комітеті);
- Копію заяви до правління підприємства з відміткою;
- Копію відмови (якщо є);
- Копію протоколу розбіжностей, якщо такі є.
П’ятий крок — провести межування і зареєструвати право власності на земельний пай.
Зверніть увагу
Поділ — найтриваліший і дорогий етап оформлення. Реальний термін оформлення земельної ділянки від 7 до 12 місяців. В силу бюрократичних перешкод він затягується до 2 років.