У документах важлива чіткість, ясність і визначеність. Тому при оформленні договору або угоди потрібно бути уважним. Правильне складання документів дозволяє уникнути серйозних помилок і непорозумінь, а також багато в чому зумовлює результат можливого судового розгляду.
Вам знадобиться
договір
Інструкція
- Уважно вивчіть основний договір. Додаткова угода змінює чи розриває його. А це означає, що угода буде його невід’ємною частиною. При цьому до угоди пред’являються всі ті ж вимоги, як і договору, а при укладенні до нього застосовуються аналогічні правила.
Додаткова угода полягає в наступних випадках:
- За згодою сторін, якщо це не суперечить закону чи договору;
- На вимогу однієї із сторін на підставі рішення суду або приписи закону та іншого нормативного акта;
- У разі односторонньої відмови від виконання договору повністю або частково, якщо така відмова допускається законом або договором. - Вкажіть в шапці додаткової угоди місце і час його укладення, а також сторони додаткової угоди до договору. Умови додаткового договору набувають чинності з моменту його підписання (якщо інше не передбачено самим угодою, договором або законом).
- Включіть у текст шапки угоди інформацію про те, частиною якого саме договору воно є (повинен бути вказаний номер договору та дата його укладення).
- Перерахуйте в тексті угоди всі умови, за якими воно має бути досягнуто. Бажано також вказати, які частини, розділи, пункти договору змінюються, доповнюються або визнаються недійсними.
- Завірте додаткову угоду підписами сторін, скріпіть підписи печатками (якщо вони передбачаються). Поруч повинна бути вказана посада підписувача, розшифровка підпису.
- Додаткова угода має бути оформлено у тій же формі, що й основний договір. Тому, якщо договір проходив державну реєстрацію або був завірений нотаріусом, то і додаткову угоду має пройти всі ті ж процедури, інакше воно буде вважатися недійсним.