Портфоліо складають як дорослі, так і діти. Це своєрідна скарбничка документів, грамот, анкет та ін, що дозволяє дізнатися про людину як можна більше. Воно дозволяє людині оцінити досягнуті результати навчальної або трудової діяльності, а також запланувати свій подальший розвиток.
Інструкція
- Складання портфоліо для учня початкової школи — це творча робота. Можна фантазувати, вигадувати різноманітні розділи і рубрики, цікаві для дитини.
- Починати складання будь-якого портфоліо потрібно з оформлення титульного аркуша. У ньому треба вказати прізвище, ім’я школяра, його вік. Можна приклеїти його фотографію, а також окреслити долоньку. У міру дорослішання дитини обводите її ще кілька разів. Це дозволить простежити дорослішання малюка.
- На другому аркуші можна оформити матеріал про шкільне життя. Напишіть номер школи, в яку він ходить. Вкажіть також, у якому класі він навчається. Додайте у доданих файлах фотографії з шкільного життя. Можна написати есе про школу або улюблених вчителів.
- Якщо дитина добре вчиться, має грамоти за успіхи у вивченні будь-яких навчальних дисциплін, відобразіть це в портфоліо.
- Можливо, він брав участь в предметних олімпіадах або науково-практичних конференціях і був лауреатом, не забудьте зазначити це. Вкладіть до портфоліо і реферат, з яким він виступав на конференції, а також грамоти, дипломи, листи подяки.
- Необхідно також розкрити, чим захоплюється школяр у вільний від занять час. Наприклад, він займається в художній школі або займається спортом. Дитячі роботи (малюнки, вишивки, аплікації) вкладіть у файл і прикріпіть до портфоліо.
- Підготуйте питання для анкети, яку зможуть заповнити друзі чи однокласники. Там же вони зможуть написати свої відгуки про товариша та побажання для нього.
- Якщо дитина напише творчу роботу про те, ким би він хотів стати, то через деякий час йому буде цікаво порівняти свої устремління і досягнуті результати.
- Попросіть його написати про те, які фільми або яку музику він любить.
- Якщо школяр захоплений творчістю, наприклад, пише вірші, помістіть його кращі вірші або прозові твори.
- Можна попросити класного керівника написати відгук на учня. Це буде відмінним доповненням до інформації про особу дитини.