Якщо звільнений співробітник протягом 30 днів з дня звільнення втратив працездатність внаслідок травми або хвороби, то обов’язок по виплаті лікарняного покладається на роботодавця за останнім місцем роботи. Дане положення регламентується ст.13 Федерального закону РФ № 255-ФЗ. При цьому порядок розрахунку допомоги з тимчасової непрацездатності визначається причиною звільнення.
Інструкція
- Отримайте від звільненого співробітника лікарняний лист до оплати. При цьому необхідно пам’ятати, що з дня відновлення працездатності він дійсний протягом шести місяців. Дане правило зазначено в п.1 ст.12 Федерального закону РФ № 255-ФЗ. Лицьова сторона листа повинна бути заповнена медичним працівником лікувального закладу, в якому проходив лікування звільнений співробітник.
- Заповніть зворотний бік лікарняного листа. При цьому в графі «Особливі відмітки» необхідно вказати дату і номер наказу про звільнення. Дані вносяться тільки кадровою службою, керівником, бухгалтером або відповідальною особою, який призначається відповідним наказом.
- Розрахуйте суму допомоги з тимчасової непрацездатності відповідно до правил ст.14 Федерального закону РФ № 255-ФЗ. Для цього необхідно спочатку визначити середній заробіток звільненого співробітника за останні 12 календарних місяців. При цьому включаються в розрахунок всі виплати, які враховуються при визначенні податкової бази по єдиному соціальному податку.
- Після цього необхідно визначити середній денний заробіток, рівний відношенню розрахованого заробітку до числа календарних днів. Помножте отримане значення на 60%. Розмір лікарняного дорівнює множенню даної величини на число календарних днів, які припадають на період тимчасової непрацездатності.
- Призначте допомога з тимчасової непрацездатності протягом 10 календарних днів з дня звернення звільненого співробітника. Виплату лікарняного необхідно здійснити в найближчий за призначенням допомоги день, який встановлений для видачі заробітної плати на підприємстві.
- Пам’ятайте, що зайво виплачені кошти не можуть бути стягнуті з звільненого співробітника, тому ретельно перевіряйте розраховані суми. Також не можна відмовити у виплаті лікарняного через відсутність у підприємства грошових коштів. Зверніться в цьому випадку у відділенні ФСС РФ і отримаєте від фонду необхідні кошти.