Як оплатити простій з вини роботодавця

Як оплатити простій з вини роботодавця

У зв’язку з кризою багато підприємств стикаються з необхідністю тимчасового припинення діяльності, у зв’язку з чим може виникнути простий всієї компанії, конкретного цеху або декількох підрозділів. Тому бухгалтери повинні застосовувати методику, як оплатити простій з вини роботодавця.

Інструкція

  1. Законодавство чітко не описує, як оплатити простій з вини роботодавця, тому в даній ситуації багато кадровики не знають, як правильно заповнювати табелі робочого часу, а бухгалтери компанії — чи оплачувати час простою своїм співробітникам і в якій кількості. Якщо діяльність підприємства або його невеликого підрозділу тимчасово припиняється, а директор компанії видає наказ про оголошення простою, дійте наступним чином. По-перше, згідно зі статтею 157 ТК РФ нараховувати зарплату всім співробітникам підприємства або певним особам, робота яких часи призупинено згідно з наказом керівника, у розмірі 2 / 3 від базового окладу.
  2. При цьому оплата простою з вини роботодавця проводиться в залежності від середньомісячного або середньоденного заробітку конкретного працівника. У випадку, коли простий тривав від декількох годин до тижня або декількох днів, спочатку визначте розмір середньоденного заробітку працівника, щоб на його основі розрахувати оплату за період простою. Визначайте суму до виплати за допомогою множення середнього заробітку за день кожного конкретного працівника за кількість днів простою, що підлягають оплаті.
  3. По-друге, якщо на вашому підприємстві простій з вини роботодавця триває менше робочого дня, обчислюйте оплату простою в годинах, використовуючи коефіцієнт середньоденного заробітку працівника. Для цього розділіть розмір середньоденного заробітку працівника на кількість годин, що припадають на кожну зміну, а потім помножте на обчислювана годиннику час простою. Сучасна методика нарахування оплати вимушеного простою передбачає врахування всіх виплат, передбачених діючою системою оплати праці, за винятком надбавок і преміальних нарахувань у період простою підрозділи або підприємства.
  4. Коли заробітна плата конкретного співробітника заснована на годинному коефіцієнті, здійснюйте нарахування грошових коштів з урахуванням годинної тарифної сітки. Просто відлічите 2 / 3 від розміру зафіксованої в трудовому договорі або в штатному розкладі погодинної оплати, потім помножте отримане число на кількість робочих годин, що припадають на одну зміну. Якщо простий тривав не один день, дане число множте на кількість днів, коли співробітник змушений був простоювати з вини свого роботодавця. Пам’ятайте, що час простою співробітника обов’язково потрібно фіксувати в табелі робочого часу.