Як опротестувати рішення суду

Як опротестувати рішення суду

Якщо ви не згодні з рішенням суду по справі, в якій ви проходили в якості однієї із зацікавлених сторін, у вашому розпорядженні є 10 днів, щоб оскаржити його в суді вищої інстанції. Для цього ви повинні подати до канцелярії суду, де слухалася справа, касаційну скаргу.

Вам знадобиться

- Рішення суду;
- Комп’ютер з принтером;
- Тексти законів, на положення яких ви будете посилатися у скарзі.

Інструкція

  1. По завершенні судового процесу насамперед запитайте у секретаря суду, який брав участь у слуханні, коли ви можете отримати судове рішення. У призначений термін з’явитеся за своїм екземпляром вердикту. Він знадобиться вам для складання тексту касаційної скарги.
  2. До складання касаційної скарги треба підходити дуже серйозно. Краще всього, якщо вам допоможе професійний адвокат, знайти якого можна в найближчій юридичної консультації. Зазвичай його допомога обійдеться в суму від декількох сотень рублів залежно від складності вашого випадку.

    Ви також можете скласти текст скарги самі. Але потім краще все ж показати її професійного юриста, уважно вислухати його зауваження та внести при необхідності зміни в текст.

    У скарзі, як і будь-якому іншому офіційному документі, немає місця емоціям. Ви маєте право не погодитися з рішенням суду, але робити це повинні в рамках канонів діловодства та чинного законодавства.

    У цьому випадку оптимальний спосіб викладу — сухий юридичний мову.
  3. Уважно вивчіть всі положення чинного законодавства, на які посилається суд в своєму рішенні. Дослівно випишіть формулювання, перевірте, як вони розшифровується в існуючих законах і коментарях до них. Якщо судом те чи інше положення витлумачено, на ваш погляд, невірно, сміливо посилайтеся на відповідний пункт закону, підзаконного акта чи іншого документа.

    Багато корисних речей ви можете знайти в різних документах, які виходять від судів вищої інстанції. Вміщені там рекомендації нерідко обов’язкові до виконання нижчими судами, а рішення по вашій справі може їм не відповідати.

    Знайти ці документи можна на сайті Верховного суду РФ та інших судів в залежності від вашого випадку.
  4. Написану скаргу прочитайте кілька разів. Переконайтеся, чи правильно ви посилаєтеся на конкретні положення законодавства, чи немає плутанини у датах, цифрах, іменах і т.п. Будь-яка неточність при розгляді вашої скарги буде витлумачена не на вашу користь. Перевірте чи дотримані всі формальні вимоги до документів такого роду, прописані в положеннях чинного законодавства.

    І тільки коли переконаєтеся, що все гаразд, можете роздруковувати її, підписувати і відносити до суду.

    Обов’язково залиште собі другий екземпляр. Він стане в нагоді при підготовці до розгляду вашої скарги, в ході якого суд більш високої інстанції може як погодитися з вашими доводами, так і немає. І часто його рішення прямо залежить від вашої аргументації в самому тексті скарги і в залі суду.