Користувачі інтернету використовують найрізноманітніші монітори з різним дозволом екрану. Тому одним із завдань перед web-розробниками стає необхідність створити і оптимізації сайту для його коректного відображення на моніторах з будь-яким дозволом.
Інструкція
- Розробіть дизайн сайту з найменшим використовуваним дозволом — 800 * 600 пікселів і використовуйте фіксовану верстку. Але при такому підході існує один мінус — у користувачів, які мають широкоформатні монітори, на екрані при перегляді вашого сайту з’являться широкі поля.
- Використовуйте «гумовий» макет. В цьому випадку сторінки будуть розтягуватися по горизонталі на тих моніторах, вирішення яких більше, ніж використане при розробці. Але такий підхід краще використовувати при створенні сайтів з великою кількістю текстової інформації і мінімальним об’ємом графіки. Це пов’язано з тим, що при зміні одного з розмірів на різних моніторах деякі елементи, такі як картинки або сторонні компоненти, будуть спотворюватися.
- Найбільш правильним, але в теж час і більш складним з точки зору реалізації, вважається застосування адаптивного макета. Це більш складний варіант гумового макета, який дає можливість при використанні програмного коду змінювати кількість колонок з інформацією.
- Але якою б макет не був обраний для розробки сайту, робіть його верстку при дозволі екрану 1024 * 768 пікселів. Це найбільш поширене дозвіл.
- Також для коректного відображення сайту на моніторах з іншим дозволом керуйтеся деякими правилами. Намагайтеся, щоб основний вміст сторінки поміщалося на одному екрані, щоб уникнути прокручування. Текстову інформацію розміщуйте у вузькій колонці, щоб він не «розпливався» на всю ширину екрану. Слідкуйте за загальним оформленням сторінок, щоб все було пропорційно.
- При розробці дизайну розраховуйте відсоткове, а не кількісне співвідношення ширини і висоти сторінки. Тоді сторінка буде змінювати розмір пропорційно і на звичайних моніторах, а на широкоформатних.