Якщо ви робите перші кроки на літературній ниві, необхідно напрацювати портфоліо з опублікованих статей. Які нюанси необхідно враховувати, якщо ви хочете побачити свій текст на сторінках популярного журналу?
Інструкція
- Редакції охочіше беруть до друку вже готові статті, ніж дають завдання незнайомого автору. Якщо у вас є ідея, то краще її зберегти в письмовому вигляді. Ваші думки редактора не цікавлять, він хоче бачити кінцевий результат, а саме — готовий текст.
- Припустимо, у вас є стаття, і, на вашу думку, вона гідна бути опублікованою. Визначтеся, в який саме журнал може підійти ваш текст. Враховуйте, що у кожного видання є своя специфіка. У науковий журнал буде безглуздо відправляти статтю про тренди нового сезону, якщо, звичайно, ви не розглянули їх з точки зору квантової фізики.
- Якщо ви написали про стосунки статей, вам підійдуть глянцеві видання: Mini, Cosmo, «Домашний очаг» та інші. Тема восптіанія дітей буде доречна для журналів «Щасливі батьки», «Моя дитина», «Виховуємо дитину». гострі соціальні питання обговорюються в «Русском репортера», «Зміні». В останньому випадку необхідні авторські фотографії, зроблені за тематикою статті.
- Перед тим як відправити статтю редактору, прочитайте її ще раз. Текст дійсно повинен бути унікальним і цікавим. Ви повинні повністю розкрити тему, бажано із залученням експертів. Якщо це репортаж, повинні бути фотографії відмінної якості. Якщо це інтерв’ю, то воно має бути ексклюзивним і не банальним.
- Краще всього відправляти статті редактору електронною поштою. Як знайти адресу? У кожному журналі друкуються відомості про редакцію. Там можна знайти електронні адреси безпосередньо для листів або адреса самого редактора. Якщо є адреса редактора, то краще відразу писати йому.
- Лист почніть з невеликого оповідання про себе: чим займаєтесь, чому вирішили відправити текст. Сам текст збережіть у додатку. Фотографії відразу не висилайте, але напишіть, що вишліть їх за запитом редакції.
- Краще не відправляти лист у п’ятницю та у вихідні дні. Після відправки почекайте тиждень. Якщо відповіді не прийшло, поцікавтеся у редактора, чи отримав він ваш лист і яке рішення за статтею прийняв. Буває так, що текст був схвалений, але редактор втратив ваші контакти.
- Ніколи не відправляйте одну і ту ж статтю відразу в кілька видань. Якщо в одному журналі ваш текст відхилили, і ви отримали відповідь, тільки після цього можна відправляти цей же текст в інше видання.