Як організувати магазин одягу

Як організувати магазин одягу

Бізнес з торгівлі одягом сильно притягує молодих підприємців уявною простотою. Дійсно, це не найскладніша справа, але і в ньому є свої особливості і труднощі. Головною проблемою є дуже висока конкуренція в цьому сегменті. Відгородитися від конкурентів можна двома основними методами — оригінальним товаром і низькими цінами. Ще однією відмінною рисою цього бізнесу є сильна залежність від тенденцій моди.

Інструкція

  1. Складіть концепцію свого майбутнього магазину, бажано, щоб вона була унікальною і затребуваною в вашому місті. Головне, з чим треба визначитися — це кому продавати і що продавати. Також необхідно придумати назву магазину. Воно повинно бути простим і в той же час стильним, що виділяється.
  2. Знайдіть постачальників якісного товару, який задовольняє вимогам концепції. Іноді буває, що цікавий товар, який не представлений у конкурентів, знаходиться відразу, а потім вже виходячи із сутності товару, вибудовується концепція магазину. Тому залежно від конкретної ситуації, послідовність деяких кроків може помінятися місцями. Визначте націнку на товар, зазвичай вона становить не менше 70 відсотків.
  3. Добре підібране місце розташування на 70 відсотків визначає майбутній успіх магазину. При пошуку приміщення під магазин необхідно виходити з концепції майбутнього магазину. Краще відкривати магазин в окремому приміщенні на торговій вулиці або в торговому центрі. Площа приміщення повинна бути не менше ста квадратних метрів.
  4. Відкриваючи магазин одягу, особливу увагу приділіть інтер’єру і екстер’єру приміщення. На даному етапі краще звернутися до дизайнера, який розробить проект магазину. Пильна увагу зверніть на світло — правильно підібрана гарне підсвічування дозволить магазину навіть при невеликих витратах виглядати цікавим і затишним. При облаштуванні магазину не забудьте про дрібниці, які створять додаткові зручності для покупців. Приміром, примірочні повинні бути просторі, зручні, з великими дзеркалами, бажано в магазині наявність кондиціонера. Коли проекту дизайну готовий, здійснюється ремонт. Закупити торгове обладнання для магазину. Якщо площа магазину дозволяє використовувати манекени, то обов’язково використовуйте їх — вони приваблюють відвідувачів. Крім касового обладнання, придбайте електромагнітні рамки — вони призначені для захисту товару від крадіжок.
  5. Пошук працівників для магазину введіть на сайтах з підбору персоналу, розміщуйте оголошення в спеціалізовані газети або зверніться до кадрового агентства. Основними вимогами до продавця є приємний зовнішній вигляд, вміння орієнтуватися в асортименті, спілкуватися з людьми і звичайно, ефективно продавати. Крім продавців, вам буде потрібно адміністратор, який стежитиме за роботою персоналу і навчати його. В якості мотивації персоналу до хорошої роботи використовуйте преміальну систему оплати праці.
  6. Варто заздалегідь подумати про рекламу. Замовте яскраву вивіску для магазину — вона приверне клієнтів. Використовуйте різні стимулюючі акції, даруєте подарунки, роздавайте дисконтні карти і проводите розпродажі.