Як організувати освітній заклад

Як організувати освітній заклад

Освітні установи можуть відрізнятися за типом фінансування, віку учнів та програмами навчання. Але бюрократичні процедури, які вам доведеться пройти при організації навчального закладу, однакові для всіх засновників.

Інструкція

  1. У першу чергу зареєструйте на себе юридична особа. Складіть список засновників, статут, рішення про створення установи. Сплатіть покладену держмито та подайте заяву на реєстрацію в Федеральний реєстраційний орган. Реєстрація зазвичай займає близько місяця.
  2. Після реєстрації поставте установу на облік у податкових органах, пенсійному фонді, фондах соціального страхування і соціального страхування, а також в комітеті держстатистики.
  3. Підберіть для оренди відповідне приміщення. Це може бути квартира, заміський будинок, частина іншої освітньої установи. Приміщення повинно відповідати санітарним нормам, вимогам Росспоживнагляду, пожежної безпеки і умов ліцензування. Отримайте у СЕС та пожежної інспекції документи про те, що вибране приміщення відповідає встановленим нормам.
  4. Закупити необхідне для навчального закладу устаткування: спеціальні меблі, постільні приналежності, іграшки, спортивний інвентар, кухонне обладнання та посуд, медикаменти, навчальне обладнання, програмне забезпечення, методичні посібники.
  5. Займіться організацією медичного обслуговування, харчування, проведення спортивно-оздоровчих процедур.
  6. Приділіть належну увагу розробці плану навчання і набору викладачів. Не поспішайте з вибором педагогів, викладацький склад грає важливу роль в процесі ліцензування.
  7. Тепер подайте заявку на ліцензування у Федеральний орган виконавчої влади, який здійснює контроль за освітніми установами. Для розгляду заявки буде створена експертна комісія, до якої і буде прийматися рішення про видачу ліцензії.
  8. Складіть бізнес-план, щоб розрахувати початкові витрати, рівень беззбитковості та рентабельності. У витрати увійдуть зарплата персоналу, харчування, послуги пральні, оренда приміщення та багато іншого. Подумайте, чи можна на базі навчального закладу відкрити додаткові джерела прибутку — гуртки, групи продовженого дня, інші заходи дозвілля.

Зверніть увагу

Майте на увазі, що всі норми, необхідні для отримання ліцензії, необхідно дотримуватися і надалі, оскільки виконавчі органи можуть призупинити дію ліцензії при виявленні невідповідності навчального закладу умов ліцензування.

Корисні поради

Не забувайте про створення затишку і комфорту у вибраному вами приміщенні, адже умови навчання впливають на успішність учнів.