Як організувати торгівлю одягом

Як організувати торгівлю одягом

Торгівля одягом притягує багатьох підприємців своєї уявною простотою. Дійсно, цей бізнес не найважчий. Однак і в ньому чимало труднощів. У першу чергу це велика конкуренція, особливо у великих містах, а також сильна залежність від моди.

Інструкція

  1. Якщо ви збираєтеся організувати продаж одягу, то досвід роботи продавцем або менеджером в магазині зіграє вам на руку. Адже ви вже знаєте роботу магазину зсередини, уявляєте запити покупців. Якщо подібного досвіду у вас немає, то проаналізуйте роботу декількох магазинів, хоча б з точки зору покупця, візьміть собі на замітку зручні магазини, особливості інтер’єру і т.д.
  2. У торгівлі одягом досить багато ніш, але постарайтеся вибрати одну, а не розпорошуйтеся. Для невеликого магазину, чим більш вузьке напрямок і менше конкурентів, тим краще. При складанні концепції магазину продумайте назву, воно повинно бути незабутнім, стильним і витриманим.
  3. Як тільки ви визначитеся з напрямом торгівлі, знайдіть постачальників товару і якісний товар, що задовольняє вимогам вашої концепції. Постачальників можна знайти на ярмарках, виставках, в інтернеті. Якщо вас зацікавив конкретний товар, знайдіть через інтернет його виробників і зв’яжіться з фірмою-постачальником. Виберіть кілька таких компаній, вивчіть умови роботи з кожною, а потім вже укладайте договори з 2-3 з них.
  4. Що стосується торговельної площадки, то краще візьміть в оренду приміщення, яке буде розташовуватися в торговому центрі або окремо на так званої «торгової вулиці», де по сусідству вже є магазини одягу та взуття. Вибравши приміщення, визначитеся з інтер’єром. Якщо дозволяють фінанси, то краще зверніться до дизайнера, щоб він зробив магазин затишним і цікавим.
  5. Займіться підбором персоналу. Якщо ви плануєте відкрити великий торговий відділ, то в залі повинно знаходитися два продавці, що працюють змінами, значить, в штаті має складатися чотири людини. Буде потрібно також адміністратор, але перший час його обов’язки може виконувати один з продавців зміни. Щоб мотивувати співробітників магазину на хорошу роботу, їх зарплата повинна складатися з окладу і премії, розрахованої виходячи з обсягу виручки.
  6. Подумайте про рекламу магазину. Це може бути яскрава вивіска чи гарна наклейка, якщо торгівля здійснюватиметься в торговому центрі. Постарайтеся стимулювати збут та залучення клієнтів. Для цього використовуйте подарунки, дисконтні картки та розпродажі.