Будь vpn-мережа передбачає наявність певного сервера, який буде забезпечувати зв’язок мережевих комп’ютерів і інших пристроїв. Одночасно з цим вона забезпечує деяким з них (або всім) доступ до зовнішньої мережі, наприклад — інтернету.
Вам знадобиться
- Мережевий кабель;
- Мережева карта.
Інструкція
- Самий простим прикладом vpn-мережі може послужити створення локальної мережі між двома комп’ютерами, кожен з яких буде отримувати доступ до інтернету. Природно, пряме з’єднання з сервером провайдера буде тільки в одного ПК. Виберіть цей комп’ютер.
- Встановіть у нього додатковий мережевий адаптер, який буде сполучений з другим комп’ютером. Використовуючи мережний кабель потрібної довжини, з’єднаєте мережеві карти двох комп’ютерів між собою. До іншого мережного адаптера основного ПК підключіть кабель провайдера.
- Налаштуйте підключення до інтернету. Це може бути LAN або DSL-з’єднання. В даному випадку це зовсім не важливо. Завершивши створення і налаштування нового підключення, перейдіть до його властивостей.
- Відкрийте меню «Доступ» у вікні. Дозвольте використовувати це з’єднання з інтернетом всім комп’ютерам, що входять до складу певної локальної мережі. Вкажіть мережу, утворену вашими двома комп’ютерами.
- Відкрийте настройки мережевого адаптера, який з’єднаний з другим комп’ютером. Виділіть протокол інтернету TCP/IPv4 та натисніть кнопку «Властивості». Виберіть пункт «Використовувати наступний IP-адреса». Встановіть значення цього параметра 212.212.212.1. Збережіть зміни.
- Налаштування першого комп’ютера на цьому закінчена. Відкрийте настройки протоколу TCP/IPv4 у мережного адаптера другого ПК. Беручи до уваги значення IP-адреси, задане в попередньому пункті, встановіть наступні параметри для пунктів даного меню:
- 212.212.212.2 — IP-адреса;
- 255.255.255.0 — Маска підмережі;
- 212.212.212.1 — Основний шлюз;
- 212.212.212.1 — Сервери DNS.
Збережіть налаштування цього меню. - В даному випадку ваш перший комп’ютер виконує функції vpn-сервера, забезпечуючи доступ до інтернету та локальної мережі другого ПК. Оновлення підключення до інтернету першого комп’ютера. Переконайтеся в наявності доступу до всесвітньої павутини у другого пристрою.