Як оскаржити мирову угоду

Як оскаржити мирову угоду

Оскаржити мирову угоду можна, тільки оскарживши судовий акт, яким воно затверджено. Оскаржити мирову угоду можуть не тільки особи, які беруть участь у справі, а й треті особи у випадку, якщо воно зачіпає їхні права та інтереси.

Вам знадобиться

- Позов до суду з вимогою визнати мирову угоду недійсною і заяву про його перегляд;
- Наявність нововиявлених обставин;
- Можливо також залучення третіх сторін, зацікавлених у справі;
- Кваліфікована юридична допомога.

Інструкція

  1. Мирова угода — це угода сторін про припинення судового спору мирним шляхом через поступки і взаємне задоволення зустрічних вимог. Після підписання мирової угоди судову справу по предмету спору припиняється, але може бути поновлено, якщо мирову угоду визнають недійсною.
  2. Для оскарження мирової угоди подайте зустрічний позов про визнання його недійсним та перегляді винесеного стверджує судового визначення за нововиявленими обставинами (п. 5 ст. 311 АПК РФ). Таким чином суд зможе розглянути справу по суті. Тобто, фактично повернути на ту стадію, коли було укладено мирову угоду.
  3. Знову відкриті обставини у вітчизняній доктрині процесуального права увазі наявність фактів, які існували в момент розгляду конкретної справи і мали істотне значення для правильного його вирішення, причому ви не знали і не могли знати на момент попереднього розгляду справи про існування цих фактів.
  4. Як вже було сказано раніше, оскаржити мирову угоду можуть не тільки його учасники, а й треті особи, які мають до нього відношення. Наприклад, мирова угода про знесення будівлі може оспорювати не тільки забудовник, який зобов’язується знести об’єкт, а й люди, що купили в нього квартири.
  5. Якщо ви не можете знайти «нові обставини» для перегляду мирової угоди та визнання його недійсним, скористайтесь цією лазівкою в судочинстві — залучіть третіх осіб, зацікавлених у справі.
  6. Оскаржити мирова угода може також державний орган, який здійснює контроль або нагляд за діяльністю юридичної особи. Як правило, постановляючи ухвалу за мировою угодою, суд в кінці тексту вказує термін, протягом якого мирова угода може бути оскаржено.