Вас звільнили, і ви з цим не згодні. Хочете відновитися на посаді або виправити запис у трудовій книжці, але не знаєте, що робити і куди звертатися? Найголовніше — не втрачайте часу.
Інструкція
- Якщо ви вважаєте своє звільнення незаконним і хочете його оскаржити, на це у вас є місяць з того моменту, як ви отримали трудову книжку з записом або наказ про звільнення на руках. Якщо ви з поважної причини пропустили цей термін, в цьому випадку потрібно написати заяву про поновлення пропущеного стажу. Працівник при оскарженні звільнення в суді звільняється від виплати мит і судових витрат.
- Визначте, які саме претензії ви можете пред’явити роботодавцю:
— відновити вас на займаній посаді;
- Виплатити заборгованість по заробітній платі і грошову компенсацію за вимушений прогул;
- Змінити записи про звільнення в трудовій книжці;
- Відшкодувати моральний збиток.
- Підготуйте всі необхідні документи і зробіть їх завірені копії:
— трудовий договір;
- Трудову книжку з усіма зареєстрованими записами про прийняття на роботу і звільнення;
- Довідку про заробітну плату.Якщо у вас є інші документи, що підтверджують ваші трудові відносини з працедавцем, або неправомочність звільнення, прикладіть і їх. У випадку, якщо у вас немає ніяких документів на руках, зверніться до суду з проханням їх витребувати.
- Виберіть, в якому федеральному суді (районному суді) загальної юрисдикції ви будете оскаржувати рішення. Можете звернутися за місцем своєї реєстрації або за місцезнаходженням роботодавця.
- Складіть позовну заяву, в якому вкажіть наступне:
— найменування суду, до якого подається заява;
- Свої дані;
- Дані організації, з якої вас звільнили;
- Обставини вашого звільнення;
- Претензії та вимоги до роботодавця;
- Список документів, що додаються.
- Спробуйте залагодити всі розбіжності з роботодавцем мирним шляхом ще перед поданням позовної заяви в суд. Складіть письмову претензію, в якій чітко і грамотно викласти всі свої вимоги (в двох примірниках). Один примірник направте роботодавцю, інший примірник, з відміткою керівника, прикладіть до позовної заяви. Бувають ситуації, в яких претензія є єдиним документом, що підтверджує трудові відносини.