Як оскаржити постанову суду

Як оскаржити постанову суду

Змусити суддю змінити прийняте рішення неможливо. Незгода з винесеним судовим постановою ні в якому разі не можна висловлювати в ході судового засідання. Але можна оскаржити його, звернувшись до суду другої чи наглядової інстанції, згідно з чинним законодавством РФ. Такі дії мають право робити учасники розглянутої справи або їх законні представники, а також офіційні особи представляють сторону захисту чи обвинувачення (адвокат і прокурор).

Інструкція

  1. Щоб оскаржити рішення мирового суду потрібно підготувати матеріали для складання апеляційної скарги. Особливо ретельно слід аргументувати оспорювані моменти. Спираючись на конкретні статті закону треба буде переконливо довести неправомірність прийнятого рішення. Тому, не чекаючи вступу вироку в законну силу, негайно приступайте до підготовки апеляції.
  2. Складіть апеляційну скаргу (п. 1 ст. 322 ЦПК РФ) для передачі її у вищу судову інстанцію (районний суд).

    Документ повинен містити реквізити адресата, а також позивача (заявника) та відповідача (світовий суд). Назва районного суду та його адресу можна знайти в оспорюваному рішенні суду, також як і терміни, визначені для оскарження вироку.

    Під назвою документа «Апеляційна скарга» вкажіть ухвалу суду, дату його прийняття та номер розглянутого в ході засідання справи.

    Далі перерахуйте доводи, які дозволяють опротестувати прийняту постанову, з обов’язковим юридичним обгрунтуванням (посилання на статті закону).

    Напишіть зміст прохання до суду вищої інстанції. Це може бути пропозиція про повне скасування рішення судді або часткової, за певними пунктами.

    Апеляція повинна містити перелік документів і підпис особи, від імені якого подається скарга.
  3. Сплатіть держмито, встановлену законом (п.3, п.9 ст.333.19 НК РФ) за розгляд апеляційної скарги судом вищої інстанції. Збір для фізичних осіб встановлено в розмірі 100 рублів з оплатою через банк. Платіжні реквізити для оформлення держмита можна взяти в суді.
  4. Зверніться у вищестоящу судову інстанцію з апеляційною скаргою, передавши її через мирового суддю, який виніс спірне рішення (ст.320 ЦПК РФ). До звернення прикладіть документи, перераховані в скарзі та квитанцію про оплату державного мита.

Зверніть увагу

Рішення мирового суду набирає законної сили після закінчення десяти днів, відведених законом для подання апеляції (ст.209, 321 ЦПК РФ).