Як оскаржити угоду

Як оскаржити угоду

Заперечними угодами відповідно до Цивільного кодексу РФ визнаються угоди, які можуть бути визнані недійсними за рішенням суду. Причому, не будучи оскарженої подібна угода породжує правові наслідки як дійсна. У цьому полягає її суттєва відмінність від нікчемного правочину, що є недійсною з самого факту свого звершення. Оскаржити угоду можна з кількох підстав, прямо зазначених у Цивільному кодексі України. Для цього необхідно подати в суд позовну заяву і надати докази того, що угода є оспорімой.

Інструкція

  1. У першу чергу необхідно чітко з’ясувати чи є угода оспорімой, або вона незначна по суті. Від цього залежить, яким чином ви будете складати свій позов до суду, на які норми і статті закону посилатися при оскарженні угоди. В даному питанні слід звернутися за допомогою до адвоката, практикуючому в цивільно-правовій сфері. Відповідно до Цивільного кодексу РФ заперечними можна визнати угоди, зроблені особами:

    - У віці від 14 до 18 років (стаття 175);

    - Під впливом помилки (стаття 178);

    - Не здатними керувати своїми діями або розуміти їх значення (стаття 177);

    - Обмеженими судом у дієздатності (стаття 176);

    - Поза межах правоздатності або повноважень даної особи (статті 173 і 174).
  2. Якщо угода, яку ви маєте намір оспорити, підпадає під одне із зазначених у статтях визначень, складайте позовну заяву до суду, докладно виклавши свою позицію з даного питання. Найчастіше заперечними угодами визнаються угоди вчинені неповнолітніми дітьми у віці від 14 до 18 років. Батьки, незгодні з діями своєї дитини, вправі звернутися до суду і визнати недійсною угоду, учасником якої був їх дитина.
  3. В описовій частині позову слід докладно розписати суть угоди та її учасників. У резолютивній частині позовної заяви вкажіть прохання визнати недійсною цю угоду і анулювати всі пов’язані з нею правовідносини відповідно до чинного законодавства. До позовної заяви додайте копії наявних у вас документів, що є доказами оспорімості даної угоди. Сплатіть держмито та подайте позов до районного суду.
  4. На слуханні справи по суті будуть розглянуті всі представлені вами докази, заслухано заперечення відповідача і винесено відповідне рішення. Після визнання угоди недійсною ваші порушені права будуть відновлені.

Зверніть увагу

Звертаючись до суду з приводу оскарження угоди потрібно мати на увазі, що для оскарження даного виду угод існує термін позовної давності. І на відміну від нікчемних правочинів позовна давність за оспорімим операціях складає всього 1 рік. Якщо противна сторона заявить у суді про застосування строку позовної давності, суд буде змушений у позові відмовити.