Як освіжити хліб

Як освіжити хліб

Хліб — це основний продукт харчування і найбільше багатство країни. У хлібі містяться всі найнеобхідніші речовини, який необхідні для здоров’я нашого організму. У ньому містяться вітаміни групи В, вуглеводи, білки, залізо, калій, магній і фосфор. Хліб є обов’язковою частиною раціону харчування дітей і дорослих. Нерідко трапляється так, що він лежить якийсь час в хлібниці і черствіє. Однак існує чимало способів надати хлібу свіжий вигляд і смак, якими можна скористатися.

Вам знадобиться

1) Молоко, миска.
2) Каструля, друшляк, вода.
3) Мікрохвильова піч.
4) 2 каструлі, вода.

Інструкція

  1. Опустіть шматок черствого хліба на пару хвилин (залежно від розміру і ступеня черствості скибки) в миску з молоком або водою. Після цього помістіть хліб на 10 хвилин у розігріту духовку. Завдяки цьому способу ви отримаєте свіжий хліб. Ні в якому разі не варто освіжати запліснілий хліб і вживати його в їжу.
  2. Освіжити хліб можна за допомогою пари. Для цього потрібно налити в глибоку каструлю трохи води, зверху помістити друшляк або спеціальні грати, призначену для приготування страв на пару. При цьому друшляк не повинен торкатися поверхні води. Підсохлий хліб наріжте шматочками і складіть в друшляк, накрийте кришкою. Поставте каструлю на вогонь, дати закипіти воді. Зменшити вогонь і тримати 5-15 хвилин, залежно від черствості хліба.
  3. Навіть дуже черствий хліб можна легко освіжити за допомогою мікрохвильової печі. Покладіть в мікрохвильову піч стільки шматочків хліба, скільки зможете з’їсти за один раз і поставте грітися на 30-40 секунд. Варто пам’ятати, що після нагрівання в мікрохвильовій печі хліб дуже швидко черствіє і його вже не можна буде відновити.
  4. Покласти шматочки черствого хліба в невелику каструлю, накрити кришкою і поставити в більш велику за обсягом каструлю з гарячою водою. Тримати хліб до повного охолодження води в каструлі. Робити це потрібно перед подачею на стіл, тому що хліб залишиться м’яким не більше двох годин.

Корисні поради

Зберігати хліб рекомендується в дерев’яних або пластмасових хлібницях. Головне в зберіганні — не тримати хліб під прямими сонячними променями і поряд з опалювальними приладами. Якщо ви зберігаєте хліб у поліетиленових пакетах, необхідно щодня міняти пакети на новий. Періодично промивайте хлібницю розчином оцту, потім теплою водою і ретельно просушіть. Щоб хліб довше не черствів, потрібно тримати його в закритому посуді, поклавши сирої очищену картоплю або яблуко, періодично міняючи на свіже. Свіжий хліб можна легко нарізати, якщо попередньо вмочити ніж в окріп.