Як отримати довідку про хворобу

Як отримати довідку про хворобу

Довідка про хворобу (листок непрацездатності) — документ, необхідний для підтвердження того, що ви дійсно були хворі. Її потрібно буде пред’явити за місцем роботи або навчання.

Інструкція

  1. Якщо ви захворіли, візьміть паспорт, страховий поліс та свідоцтво пенсійного страхування і вирушайте на прийом до лікаря. Після огляду, постановки діагнозу і призначення лікування лікар повинен відкрити лікарняний лист не менш, ніж на три дні і призначити дату наступного прийому. Важливо нагадати лікаря про те, що вам потрібен цей документ, так як видавати довідку про хворобу заднім числом лікар не має права. Якщо ж лікарняний лист не був оформлений вчасно, єдиний спосіб встановити, що ви були хворі, це огляд спеціальної лікарською комісією (ВКН), до якої зазвичай входить завідувач відділенням і інші фахівці.
  2. Якщо ж ви не в змозі прийти в поліклініку, так як відчуваєте себе погано, ви маєте право викликати дільничного лікаря додому. Відкрити лікарняний лікар може і вдома, але щоб закрити його, вам все одно доведеться побувати на прийомі.
  3. Для отримання довідки про хворобу марно викликати «Швидку допомогу». Диспетчер «швидкої» (не сама бригада лікарів!) Може оформити тільки сигнальний лист, з яким вам потім доведеться звертатися в поліклініку. Даний документ підтверджує сам факт виклику лікарської бригади, але він не має сили звичайної лікарняної довідки і не може служити підставою для пропуску робочого або навчального дня.
  4. Якщо захворювання серйозне і карета «Швидкої» відвезла вас до лікарні, лист непрацездатності буде оформлений в лікарняному відділенні за Вашим запитом. Заявити про необхідність довідки потрібно відразу, в день надходження до лікувального закладу, щоб потім не довелося проходити комісію. У день виписки з відділення лікарняний лист буде закритий і в ньому буде вказана дата виходу на роботу.
  5. При отриманні лікарняного листа переконайтеся, що в ньому правильно вказані ваші прізвище, ім’я та по батькові, дата відкриття та закриття, підпис лікаря, його особиста печатка і печатка лікувальної установи. Саме від цих даних залежить оплата лікарняного або відсутність претензій за місцем навчання.