Умови отримання громадянства обумовлюються в «Законі Російської Федерації про громадянство». У 2003 році в нього були внесені поправки, які спрощують отримання громадянства для деяких категорій людей (наприклад, для тих, хто проживає або проживав в країнах, що входять до складу СРСР).
Вам знадобиться
- Свідоцтво про народження;
- Посвідчення особи (паспорт);
- Закордонний паспорт, якщо він є;
- Підстава для перебування в країні (російська віза, постановка на міграційний облік);
- Міграційна карта;
- Довідка про відсутність судимостей;
- Свідоцтво про шлюб або розлучення;
- Свідоцтво про власність;
- Диплом про освіту;
- Медична довідка про стан здоров’я;
- Анкети та фотографії.
Інструкція
- Процедура надання громадянства може проходити як у загальному, так і в спрощеному порядку. У першому випадку необхідно подати відповідну заяву. На це мають право: особи без громадянства; дієздатні і досягли 18-ти років особи; іноземні громадяни. При цьому важливо, щоб людина проживав на території Росії не менше п’яти років. Зверніть увагу на те, що перебування вважається безперервним лише в тому випадку, якщо людина не виїжджав за межі РФ на термін, що перевищує три місяці на рік.
- Майбутній громадянин Росії також зобов’язаний дотримуватися законодавства країни і її конституцію, мати законні засоби до існування і володіти російською мовою. Крім того, необхідно буде написати відмову від наявного громадянства.
- У деяких випадках час перебування на території РФ може бути скорочено до року. До громадян, які можуть отримати таку можливість, відносяться особи, які мають високі досягнення в культурі, техніці, науці, мистецтві, а також ті, хто має професію, що представляє інтерес для Російської Федерації. Отримання громадянства в більш короткі терміни можливо і для осіб, які отримали політичний притулок.
- Із заявою на отримання громадянства в спрощеному порядку мають право звернутися особи без громадянства та іноземці (але у них хоча б один з батьків повинен бути громадянином РФ, що проживають на території країни). Під дану категорію потрапляють і особи, які мали громадянство СРСР, проживають або проживали на території колишніх республік Радянського Союзу.
- Отримання російського громадянства передбачено і для осіб, які закінчили вищі або середні спеціальні заклади РФ. Однак існує умова, за якою дані особи повинні бути громадянами держав, які входили до складу СРСР, і при цьому одержали освіту пізніше першого липня 2002 року.
Зверніть увагу
Заява на отримання громадянства можна подати, навіть не в’їжджаючи в Росію. Для цього необхідно звернутися в консульство РФ за кордоном, або в дипломатичне представництво.