При відкритті вкладу в банку клієнт повинен чітко для себе вирішити, на який термін він залишає гроші на рахунку, і яким чином він буде отримувати дивіденди (щомісячно або в момент закриття вкладу). Крім того найчастіше банки просять заздалегідь попереджати про намір зняти гроші по вкладу, щоб мінімізувати власні втрати. Як же отримати належні дивіденди з відкритого раніше вкладом?
Вам знадобиться
паспорт, договір про внесок, номер розрахункового рахунку в банку
Інструкція
- Зверніться в банк за кілька днів до передбачуваної дати зняття грошей і напишіть заяву про дострокове закриття вкладу, якщо строк його дії ще не пройшов. Попросіть зняти ксерокопію заяви. Наприклад, вклад був відкритий 1 квітня на термін три місяці. Якщо клієнт бажає зняти гроші 1 червня, він зобов’язаний написати заяву про дострокове закриття вкладу. Банк у цьому випадку втрачає активи, тому за минулий місяць відсотки можуть бути знижені практично до нульової позначки.
Якщо ви знімаєте дивіденди в день закриття розрахункового рахунку по вкладу, писати заяву і звертатися в банк заздалегідь не потрібно. Накопичені відсотки та сума вкладу автоматично резервуються в банку на рахунку клієнта.
Якщо ви плануєте зняти велику суму грошей з вкладу (200 і більше тисяч рублів), попереднє звернення обов’язково. У своїй заяві клієнт може вказати не тільки суму, яку він буде знімати, а й номінал купюр, якими б він хотів отримати вклад і відсотки по ньому. - Дізнайтеся у банку дату схвалення заяви та отримання грошових коштів. Швидше за все, заява розглянуть протягом наступного робочого дня. Гроші на рахунок повинні перевести протягом ще одного робочого дня. Максимум через сім днів клієнт отримає суму внеску і дивідендів. Цей інтервал часу передбачається Цивільним кодексом.
- Заздалегідь підготуйте паспорт для посвідчення особи, договір про внесок, на який можна буде посилатися в разі відмови у виплаті дивідендів, а також номер розрахункового рахунку, з якого планується зняття грошових коштів. Бажано мати при собі ксерокопію прийнятого банком заяви.
- Зверніться до банку з підготовленим пакетом документів. Як правило, дивіденди банк виплачує не пізніше наступного дня, коли клієнт прийшов у банк за отриманням грошових коштів.
Корисні поради
Замовити зняття дивідендів можна як за телефоном або факсом, так і при особистому зверненні в офіс банку.