Як отримати на руки рішення суду


 

Розгляд справи судом завершується, як правило, винесенням рішення, в отриманні якого зацікавлені особи, що брали участь у справі: сторони і треті особи. Як отримати на руки копію судового рішення?



Вам знадобиться

— паспорт;
- Довіреність на представника.

Інструкція

  1. Після винесення судового рішення, резолютивна частина якого оголошується в судовому засіданні, суддя повідомляє присутнім особам, коли вони можуть отримати копію рішення. Відповідно до статті 199 Цивільного процесуального кодексу (ЦПК РФ) і статтею 176 Арбітражного процесуального кодексу (АПК РФ), рішення в остаточній формі має бути виготовлено протягом 5 днів з дня, коли розгляд справи було завершено.
  2. Після зазначеного судом терміну з’явитеся в канцелярію суду, який розглядав справу, з паспортом. Назвіть судового працівникові номер справи і скажіть, в якості кого ви в ньому брали участь. На підтвердження вручення копії судового рішення вам необхідно буде поставити свій підпис.
  3. Отримати копію судового рішення можна через уповноваженого представника. Йому буде потрібно провести ті ж дії, які зазначені в пункті 2, однак крім паспорта представнику слід мати при собі довіреність, оформлену належним чином.
  4. Відповідно до статті 214 ЦПК РФ, тим особам, які брали участь у справі, але не були присутні на судовому засіданні, копія рішення районного суду, світового судді надсилається поштою. Це має бути зроблено протягом 5 днів після того, як судове рішення прийнято в остаточній формі.
  5. Відповідно до статті 177 АПК РФ, якщо ви не отримали копію рішення арбітражного суду під розписку, вона буде вислана вам поштою також протягом 5 днів рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

Зверніть увагу

Оригінал судового рішення залишається в матеріалах справи. Якщо копія судового рішення була видана вам і згодом втрачена, повторна видача оплачується державним митом. Сплата державного мита регулюється податковим законодавством.

Корисні поради

Копія судового рішення поштою надсилається за адресою, яку ви вказали в суді. Якщо ви змінюєте місце проживання, сповістіть про це суд.