Як отримати ордер на квартиру

Як отримати ордер на квартиру

За часів Радянського Союзу у багатьох людей були ордера на квартиру. Це був єдиний документ, який потрібно було надати для надання житлоплощі. На сьогоднішній день ці ордери позбавлені своєї юридичної сили і замінені на договори соціального найму житла.

Інструкція

  1. Існує три види договорів найму житла, передбачені законодавством Російської Федерації, укладати які можуть різні групи громадян:

    - Договір соціального найму житлового приміщення;

    - Договір комерційного найму житлового приміщення;

    - Договір безоплатного користування житловим приміщенням.
  2. Залежно від того, який тип договору ви укладаєте, вам може бути виділена квартира різною площею. Для соціального і безоплатного найму надається по 18 квадратних метрів на мешканця, але для інвалідів площа може бути збільшена до двох разів. Договір комерційного найму не обмежує площу житла, але на відміну від перших двох випадків, мешканцям не надаються субсидії на оплату комунальних платежів. Житлом за договором соціального найму можна користуватися необмежену кількість часу, а по двох інших договорами — тільки п’ять років, але за наявності певних підстав цей строк може бути продовжений.
  3. Для укладення будь-якого з цих трьох договорів вам необхідно з’явитися в житловий відділ Управління Департаменту житлової політики і житлового фонду. Ви або ваш родич з оформленою на нього довіреністю повинні надати:

    - Письмова заява на укладення договору;

    - Документи, що засвідчують особу та їх копії;

    - Документи, що засвідчують особистість всіх членів вашої сім’ї, і їх копії (для осіб старше 14 років — паспорт, дітям до 14 — свідоцтво про народження);

    - Свідоцтво про укладення шлюбу або про розлучення, якщо особи, зазначені в них, повинні бути включені до договору;

    - Довідки для підтвердження родинних відносин усіх осіб, яких ви збираєтеся внести в договір;

    - Документи, які можуть підтвердити підстави для вселення вас і ваших родичів в житлове приміщення.
  4. Співробітник житлового відділу перевірить всі документи і ваш паспорт, перевірить заяву, внесе всі ваші дані в спеціальну базу і проінформує вас про те, коли слід з’явитися за рішенням комісії. Зазвичай заява розглядається близько місяця. Комісія може відмовити в заяві тільки в тих випадках, коли жиле приміщення, яке займає заявник, не належить місту; документи на отримання договору найму оформлені неправильно; відсутні підстави для виділення вам житлового приміщення.