Водійське посвідчення на керування транспортним засобом отримують не тільки водії автомобілів, а й власники звичайних човнів. Процедура оформлення подібного документа не менш строга, ніж для прав на наземний транспорт. І найкраще ознайомитися з правилами оформлення водійського посвідчення на судноплавний катер заздалегідь.
Вам знадобиться
— документ про профпридатність;
- Документ про закінчення навчання;
- Фотографії розміром 3 х 4 см;
- Медична довідка.
Інструкція
- Державна інспекція по маломірних суднах (ГИМС) — це своєрідний аналог ГИБДД, але розрахований на власників човнів і маломірних суден. Для того щоб отримати права на керування човном, вам необхідно звернутися в територіальний підрозділ вашої ГИМС і пройти у них курс навчання з управління маломірним судном. В деяких випадках вас можуть направити до уповноважена інспекцією профільне навчальний заклад для проходження навчання. Після закінчення курсу вам належить скласти іспит, на підставі якого і приймається рішення про видачу вам посвідчення на керування судном.
- ГИМС входить до складу МНС. Тому знайти адресу своєї регіональної інспекції ви легко зможете на офіційному сайті рятувальників. Також він повинен бути зазначений в адресних і телефонних книгах вашого міста.
- Іспит складається з двох частин: теоретичної та практичної. Якщо ви успішно справляєтеся з проходженням випускного випробування, вам видають документ про вашу профпридатності. Як правило, для цього інспекції потрібно близько 10 днів. Саме такий папір є основною для видачі вам дозволу на керування маломірним судном.
- Після отримання документа про профпридатність можете подавати документи на отримання водійського посвідчення на човен. Для цього вам знадобиться певний пакет документів, який включає в себе заяву, копію документа, що підтверджує ваше навчання по судноводійного спеціальності, медичну довідку про придатність до керування судном, паспорт і дві фотокартки розміром 3 х 4 см.
- Через десять днів вам видадуть ваше посвідчення судноводія. Тепер ви можете повноцінно керувати і володіти вашим маломірним судном. Термін дії таких прав — 10 років. Не забудьте також перевірити, щоб у вас на посвідченні стояла відповідна відмітка про вашу категорії. Так, наприклад, обов’язково має бути вказана правом управління якого саме водного транспортного засобу ви володієте — човном, катером, гідроциклом і т.д.
- Крім цього, на правах повинен бути відзначений дозволений район плавання. Відмітка «МП» означає, що ви можете виходити на своєму судні тільки у внутрішні морські води і територіальні моря РФ, «ВВП» дозволяє вам вихід на внутрішні водні шляхи РФ, «ВП» пускає вас тільки у внутрішні води, які не включені до переліку внутрішніх водних шляхів РФ.
- Ці права, так само як і всі правовстановлюючі документи на ваше судно, ви повинні мати при собі кожного разу як виходите в водний простір. Адже й на воді теж бувають перевірки інспекторів за рухом.
Корисні поради
Проходити навчання ви можете не тільки в навчальному класі ГИМС або спеціалізованому навчальному закладі, а й дистанційно. Необхідну програму вам дадуть на руки. Таке навчання точно також, як і самостійне навчання в ГИБДД.