Для того щоб отримати право на спадщину, необхідно після смерті спадкодавця про це право заявити. Для цього потрібно звернутися до нотаріуса. У права спадкування можна вступити за законом чи за заповітом. У нотаріальну контору подати перелік документів для відкриття справи про спадщину. Зібрати документи для реєстрації спадкового права.
Вам знадобиться
-Заяву про бажання вступити в спадщину
-Свідоцтво про смерть спадкодавця
-Свідоцтво про шлюб спадкодавця, якщо змінювалася прізвище
-Документи на успадковане майно
-Документи, що підтверджують споріднення з спадкодавцем, крім успадкування за заповітом
Інструкція
- Всі спадкоємці повинні особисто звернутися до нотаріуса для відкриття справи про спадщину. Зробити це потрібно протягом 6 місяців після смерті спадкодавця. Право на спадщину видається через півроку. Ділити майно можна тільки після отримання права на нього.
- Нотаріальну контору виберіть за останнім муст проживання спадкодавця. Якщо цей факт не відомий, то зверніться до нотаріуса району знаходження найціннішою частини спадщини.
- Якщо ви не звернулися протягом 6 місяців для заяви про своє право на спадщину, то необхідно надати документальне підтвердження що причина була поважною. Якщо нотаріус визнає причину не поважної або у вас немає документального доказу про те, що вона поважна, то відкриття справи про спадщину доведеться робити в судовому порядку.
- При розподілі спадщини все ділиться порівну між спадкоємцями. Якщо є заповіт і в ньому вказано що саме успадковується кожним окремо взятою людиною, то це він і отримує. Якщо в заповіті зазначені тільки імена спадкоємців, а що саме успадковує кожен не вказано, спадщина ділиться порівну.
- Спадкоємці можуть домовитися про частки кожного або розділити всі в судовому порядку. Співвласники спадкодавця мають право на переважне отримання частки, яка була у спільній власності. Скористатися правом переваги можна тільки протягом 3 років. Після закінчення даного періоду все переважні права втрачаються.
- Від спадщини можна відмовитися на користь іншого спадкоємця або відмовитися зовсім. Можете не подавати заяву про своє право на спадщину. Вся ваша частка буде розділена між іншими спадкоємцями.
- Чоловік або дружина мають право на половину частки всього успадкованого майна.
- Після того як термін 6 місяців минув всі спадкоємці отримують право про спадщину. З цього моменту вони вважаються повноправними власниками своєї частки майна.
- Виданий нотаріусом документ про право на спадщину підлягає реєстрації в державному реєстраційному центрі.