Люди змінюють місце проживання, переїжджають. У цьому випадку дуже часто доводиться оформляти договір найму житлового приміщення. У той же час на роботу іноді не приймають мешканців інших регіонів. Тобто необхідно мати реєстрацію за місцем перебування (раніше дане поняття називалося «тимчасова прописка»).
Інструкція
- Для отримання реєстрації за місцем перебування у приватизованій квартирі необхідно мати письмову або усну згоду власника квартири. При цьому наявність договору найму не обов’язково.
У тому випадку якщо ви проживаєте в квартирі за договором соціального найму, він є підтвердженням згоди на вашу реєстрацію.
Обов’язково зверніть увагу на те, скільки метрів житлової площі доводиться на кожного прописаного у квартирі. Наприклад, для Москви ця норма становить 10 квадратних метрів. Таким чином, в квартирі, загальна житлова площа якої становить 57 квадратних метрів, можуть бути зареєстровано 5 осіб.
У кожному регіоні Росії та муніципальному освіті існують свої вимоги. Іноді місто допускає реєстрацію більшої кількості людей у квартирі. - Вам потрібно звернутися у відділення Федеральної міграційної служби і написати заяву, зразок якого нададуть там же. У готовому бланку впишіть прізвище, ім’я та по батькові власника квартири і свої паспортні дані. Натомість ви отримаєте свідоцтво про реєстрацію. При бажанні в паспорт громадянина Російської Федерації на відповідних сторінках також можуть поставити спеціальний штамп.
- Оформити реєстрацію за місцем перебування можна також і за допомогою інтернету на порталі «Державні послуги» (http://www.gosuslugi.ru/ru/).
1. Пройдіть по посиланню «Громадянство, реєстрація, візи» (http://www.gosuslugi.ru/ru/cat/index.php?coid_4=65&rid=228).
2. Далі перейдіть на вкладку «Реєстрація за місцем проживання / перебування» (http://www.gosuslugi.ru/ru/subcat/index.php?coid_4=65&ccoid_4=74&rid=228 …).
3. Якщо ви є наймачем цієї квартири, то вам слід натиснути на посилання «Реєстрація за місцем перебування» (http://www.gosuslugi.ru/ru/card/index.php?coid_4=65&ccoid_4=74&poid_4=19. ..).
4. Справа у вертикальному меню натисніть кнопку «Подати заявку Онлайн» (http://www.gosuslugi.ru/ru/application/?org_id=fms&form_id=fms.04b&tid=2 …). Ви повинні бути зареєстровані на порталі, так як будуть потрібні ввести номер картки пенсійного страхування (СНІЛС) і пароль. Для реєстрації ж необхідно пройти досить складну процедуру підтвердження номера мобільного телефону та адреси електронної пошти, після чого на Вашу буде вислано рекомендований лист з інструкцією по активації особистого кабінету.
Оформіть заявку, заповнивши відповідні поля.
5. Після цього ви можете отримати свідоцтво про реєстрацію або поставити штамп у спеціальний документ.
6. На ім’я господаря квартири прийде лист з інформацією про те, що на його житлової площі зареєстрований громадянин N. - Згідно статті 80 Житлового кодексу, реєстрація за місцем перебування може бути оформлена на термін до 6 місяців. Після цього процедуру постановки на реєстраційний облік доведеться повторити.