Час від часу близькі нам люди йдуть із життя. Після них залишається величезна кількість спогадів про найрадісніших моменти нашого життя. Однак існує й безліч інших справ, які необхідно виконати в найкоротший термін. Наприклад, передача спадщини. Для того щоб вступити в права власності, необхідно дуже ретельно слідувати російським законодавством.
Інструкція
- У житті бувають ситуації, коли в силу різних обставин, ви можете пропустити терміни вступу до спадкування чиєюсь власністю. Для того щоб повернути нерухомість, необхідно звернутися до суду, який і вирішує пов’язані з цим питання.
- Зокрема, вам доведеться подати відповідний позов, в якому буде міститися запит про визнання вас як спадкоємця та про визнання права власності на нерухомість.
- Звичайно ж, необхідно якось підкріпити свої позовні вимоги. У цьому випадку вам знадобиться пакет документів, до якого входять:
Свідоцтво про смерть;
Інвентаризаційна довідка БТІ;
Документи, які доводять родинні стосунки між вами та спадкодавцем;
Виписка з будинкової книги. - Якщо після смерті родича ви не встигли вступити в права на спадщину протягом 6 місяців, то в суді вам доведеться просити про відновлення цього строку. Для того щоб домогтися позитивного результату, необхідно надати певні виправдання. Це може бути хвороба (довідка), відрядження (доведеться пред’явити відповідні листи) і т.д. Можливо, ви зможете довести, що просто не знали про смерть спадкодавця.
- У тому випадку, якщо ви схаменулися лише через досить великий період часу (2 роки і більше), то немає сенсу наполягати на подібних виправдувальних документах. Справа в тому, що більше вони не грають ніякої ролі. А ось на що можна послатися, так це 2 пункт 153 статті ГК РФ. Там сказано, що ви можете фактично вступити в права спадщини, тобто продовжити користуватися цим майном після смерті родича. У подібній ситуації відвідування нотаріуса не обов’язково.
Корисні поради
Для того щоб довести факт подібного вступу в спадок можна зробити наступне:
Пред’явити реєстрацію за адресою спадкодавця, оплачені квитанції за цю квартиру, квитанції про сплату податків і т.д.
При відсутності таких доказів можна спробувати пред’явити особисті речі загиблого.