Найпростіше одержати свідоцтво про розірвання шлюбу безпосередньо при розлученні, якщо обоє з подружжя на нього згодні і не мають дітей. Проте можливі ситуації, коли будуть потрібні додаткові дії. Це стосується розірвання шлюбу в судовому порядку і отримання повторного свідоцтва про розлучення. Але навіть у найскладнішій ситуації потрібний результат цілком реальний.
Вам знадобиться
- Заява про розірвання шлюбу, рішення суду і заяву про повторну видачу свідоцтва;
- Квитанція про оплату держмита.
Інструкція
- Якщо у подружжя немає дітей, обоє не проти розлучення і готові разом з’явитися в ЗАГС, від них вимагається тільки сплатити держмито (розмір і реквізити можна уточнити в органах РАГС і відділеннях Ощадбанку) і заповнити бланк заяви, яка їм там видадуть.
Потім потрібно буде в належний час прийти за готовим документом. - Якщо ж хтось із подружжя проти розлучення або не є в РАЦС (наприклад, щоб накапостити другій половині), для розірвання шлюбу доведеться звернутися до суду. Тільки в судовому порядку розриваються шлюби між подружжям, у яких є неповнолітні діти.
Шлюборозлучні процеси ведуть мирові судді.
Очікування першого судового слухання затягнеться мінімум на місяць. А якщо один з подружжя проти розлучення, суд може відвести їм до 3 місяців для можливого примирення.
До компетенції суду належить вирішення, з ким залишиться дитина, та стягнення аліментів на його утримання.
З готовим рішенням суду треба звернутися в ЗАГС за місцем проживання для отримання свідоцтва. - Повторне свідоцтво може знадобитися людині в різних ситуаціях. Простіше за все, якщо він живе в тому ж місті, де був розірваний шлюб. Від нього вимагається лише з’явитися в ЗАГС, яким було видано свідоцтво з квитанцією про оплату держмита і написати заяву.
Можна надіслати заяву з доданою квитанцією поштою з вказівкою адреси, на яку необхідно вислати документ або підготувати нотаріальну довіреність на іншу особу, яка за нею отримає свідоцтво, сплативши держмито і написавши заяву.
Живучи за кордоном можуть підготувати довіреність на знайомого чи родича в Росії і запевнити в найближчій консульській установі РФ або витребувати потрібний документ через консульство.