Огірок родом з Індії. Колись він був тропічної ліаною, обвиває огорожі і стіни будинків. Зараз огірок коштує в ряді головних овочів на наших грядках. Прилавки магазинів, які торгують насінням, рясніють пакетиками з найрізноманітнішими сортами огірків. А як же отримати свої насіння з огірків? Адже за часів наших бабусь все насіння були зібрані зі свого врожаю.
Інструкція
- Секрету в цьому ніякого немає. На своїй дачній ділянці можна зібрати непогані насіння різних сортів огірків для майбутньої посадки. Але є одне важливе правило: збирати насіння можна тільки з негибридная сорти огірків. Якщо на пакетику з насінням перед назвою сорту коштує буква F1 — це гібрид. Якими б не були смачними гібридні плоди — врожаю з їх насіння ви не отримаєте.
- Для одержання насіння вам потрібно виростити на своїй грядці насіннєвий огірок або кілька огірків різних сортів. Для цієї мети виберіть здорові, рівні плоди, без цяток і наростів.
Щоб уникнути загнивання насіннєвого огірка на грядці можна підкласти під нього невелику дощечку, тим самим ізолювавши його від зіткнення із землею. - Коли семенник досягне біологічної зрілості, стане жовто-коричневим, а плодоніжка підсохне — його потрібно зірвати. Потім розрізати огірок вздовж на дві частини і акуратно вийняти з нього насіння за допомогою маленької ложки. Насіння скласти в скляний або фарфоровий посуд і залити водою, щоб не визріли і порожні насіння спливли. Після цього воду потрібно злити і висушити на сонечку (підвіконні) залишилися добре насіння, розклавши їх на аркуші паперу або рушник.
- На наступний рік зібрані насіння саджати не рекомендується, тому що вони можуть давати багато пустоцвіту. Кращий час для їх посадки на 2-3 рік.
Схожість зібрані насіння огірків зберігають 6-8, іноді 10 років, щоправда з кожним наступним роком вона може знижуватися.
Зверніть увагу
Слідкуйте за тим, щоб насіннєвий огірок не перезріло на грядці. Якщо це трапиться — насіння може прорости прямо усередині нього.
Корисні поради
Огірок — овочева культура, однорічна рослина сімейства гарбузових. Плоди огірка містять близько 98% води, вітаміни С, В1, В2, невелика кількість вуглеводів, білки, солі фосфору, калію і заліза, каротин, ферменти, ефірне масло.