Тварини часом є єдиними «рідними душами» для багатьох самотніх людей, які не шкодують ні часу, ні сил для лікування своїх вихованців. Тому так важливо вчасно прийти на допомогу і отримавши всі необхідні ліцензії, відкрити ще одну ветеринарну клініку або ветаптека.
Інструкція
- Складіть бізнес-план майбутньої клініки або аптеки для тварин. Визначте вартість реалізації проекту. Для того щоб клініка або аптека в найкоротші терміни зайняли гідну нішу на ринку ветеринарних послуг, для їх відкриття будуть потрібні значні кошти, тому вам буде необхідно визначитися і з джерелами фінансування проекту.
- Вивчіть всі нормативні акти, що регламентують діяльність ветеринарних установ і подальші вимоги до санітарного стану, персоналу і встаткування ветеринарних клінік і аптек.
- Орендуйте приміщення для ветеринарної клініки або аптеки. Нерідко у ветеринарних клініках є і аптечний пункт. Клініці звичайно потрібно і операційна. Тому, залежно від того, які ветеринарні послуги ви збираєтеся надавати, визначтеся з розміром приміщення. Приміщення для ветеринарної установи будь-якого масштабу знайти нескладно, тому що в багатьох містах досі є велика кількість порожніх будинків, які не потребують значних вкладень у ремонтні та будівельні роботи.
- Закупити обладнання, інструменти та медикаменти. При їхній покупці не економте і укладайте договори тільки з серйозними виробниками, тому що хороші постачальники зможуть надалі забезпечити вам знижки на веттовари або виробляти якісне обслуговування обладнання.
- Оголосіть конкурс на заміщення вакансій фахівців клініки або аптеки. При співбесіді враховуйте досвід роботи у претендентів на посади, наявність дипломів і сертифікатів. Крім цього, ваші майбутні співробітники обов’язково повинні любити тварин.
- Викличте представників Роспотребнадзора для того щоб вони видали відповідний висновок про санітарно-технічному стані приміщення, про наявному обладнанні та персоналі.
- Для того щоб отримати ліцензію ветеринарної діяльності, зверніться до Россільгоспнагляду з наступними документами:
- Установчі документи ІП або ТОВ;
- ОГРН;
- Свідоцтво про постановку на облік у податкових органах;
- Договір оренди та свідоцтво про право власності або його завірена копія (необхідно отримати у орендодавця);
- Позитивний висновок Росспоживнагляду;
- Кадастровий паспорт і план приміщення;
- Дипломи про вищу або середню ветеринарному або фармацевтичній освіті (ваш або ваших співробітників);
- Завірені копії трудових книжок та інші документи, що підтверджують стаж роботи в даній галузі (не менше 3-х років);
- Свідоцтва про підвищення кваліфікації, а також сертифікати на надання різних ветеринарних послуг (ваші чи ваших співробітників). - Отримайте ліцензію протягом 30 днів з моменту подачі документів. Вона буде дійсна протягом 5 років.