Автомобіль — це вже давно не розкіш, а необхідний засіб пересування. Для того, щоб гордо називати себе автомобілістом, необхідно, перш за все, отримати водійське посвідчення, яке в нашій країні представляє собою ламіновану картку з унікальним номером.
Інструкція
- Мінімальний вік для отримання водійського посвідчення варіюється в залежності від категорії автотранспорту. Права категорії А (мотоцикли) можна отримати з 16 років, категорії B і С (легкові автомобілі та вантажні автомобілі) — з 18 років, а права категорій D і E — тільки з 20 років. Водійські права видаються тільки після успішного проходження спеціального тесту, який включає в себе теоретичну і практичну частину.
- До водійського тесту в ГИБДД можна готуватися двома способами: на курсах в автошколі, які зазвичай тривають близько 2-3 місяців або самостійно. Особи, які закінчили автошколу, мають певну перевагу, оскільки в кінці курсу вони складають іспити ідентичні з тестами в ГИБДД.
- Для того, щоб вас допустили на здачу іспиту в ГИБДД, необхідно представити стандартизовану медичну довідку. Отримати форму зі списком необхідних лікарів можна в районній поліклініці. Якщо час підтискає, то медкомісію можна пройти на приватній основі, яка, однак, обійдеться набагато дорожче. У деяких медичних установах спеціально призначається «водійський» день, коли кандидатів у водії беруть без черги.
- Для того, щоб отримати допуск до тестів в ГИБДД, також необхідно сплатити три державні мита: за права, теоретичний тест і практичний тест. Загальна сума становить 360 рублів. У разі невдачі на іспиті державне мито оплачується заново.
Зверніть увагу
При отриманні посвідчення водія діють вікові обмеження.
Водійське посвідчення діє протягом 10 років.