Багато жителів нашої країни мріють поліпшити свої житлові умови. У деяких регіонах самостійно побудований будинок виявляється дешевше, ніж придбання упорядкованої квартири. Крім того, незнищенна тяга громадян до побудови дачних будиночків переросла в бажання мати заміську резиденцію для літнього відпочинку. Щоб почати будівництво жаданого будинку, необхідно отримати, купити або орендувати землю.
Інструкція
- У сучасних Правилах землекористування зазначено, що під будівництво можуть виділятися землі сільськогосподарського призначення та землі поблизу поселень. Причому землі сільськогосподарського призначення виділяються для будівництва дач, для влаштування садово-городнього господарства. А ось на землях поблизу поселень (міст, сіл) можна займатися індивідуальним будівництвом.
- Отримати землю під забудову на перший погляд неважко. Вирушайте в місцевий муніципалітет і пишіть заяву про те, що бажаєте взяти ділянку землі під забудову. Вам запропонують кілька ділянок на вибір. Потім глава адміністрації видасть постанову про виділення землі з застереженням, що ви викупіть цю землю через певний термін. Цей договір зобов’язує вас також поставити землю на кадастровий облік і платити за неї податок.
- Вся складність полягає в тому, що з недавніх пір муніципалітети призупинили видачу земельних ділянок, тому що нове законодавство зобов’язало поставити всі земельні угіддя на кадастровий облік. Охочих стати власниками землі виявилося настільки багато, що кадастрові палати міст не справляються з потоком заяв.
- Тому фахівці радять купувати землю під забудову на вторинному ринку. Однак і тут є свої особливості. Купуючи землю під будівництво заміської нерухомості, ви повинні чітко знати призначення землі та її дозволені види використання.
- Так, на земельних ділянках населених пунктів можливе будівництво малоповерхового індивідуального житла. Але воно має відбуватися з урахуванням містобудівних планів місцевості
- Земельні ділянки сільськогосподарського призначення можуть використовуватися як для будівництва капітальних будинків з можливістю постійної прописки (під дачне будівництво), так і для будівництва дачних споруд та ведення садово-городницького господарства (для садівництва і сільгоспвиробництва). Все залежить від дозволеного виду використання цих земель.