Без сну не зможе прожити жодна людина. Сон відновлює роботу всіх систем і органів і готує людину до початку трудового дня. Бувають ситуації, коли сон необхідно перебити будь-якими доступними способами, наприклад, при тривалій поїздці за кермом, на нічних чергуваннях, після обіду на роботі і т.д. Щоб на деякий час позбутися сонливості і закінчити розпочату справу, можна використовувати деякі прийоми, що дозволяють підбадьоритися.
Вам знадобиться
- Натуральну мелену каву;
- Зелений чай;
- Енергетичні напої;
- Настоянка лимонника;
- Настоянка радіоли рожевої;
- Настоянка женьшеню;
- Лимонник;
- Пантокрин;
- Елеутерокок.
Інструкція
- Самий випробуваний спосіб — це чашка натуральної міцної кави. Побороти сон допоможе тільки мелену каву гарного сорту. Розчинна напій не допомагає перебити сон, тому що містить у своєму складі дуже низьку дозу кофеїну, а його міцний смак обумовлений лише тим, що його сильно спалили.
- Не менш ефективний спосіб, це зробити декілька фізичних вправ, зробити пробіжку, особливо якщо спати хочеться за кермом.
- Можна випити келих міцного натурального зеленого чаю без добавок. Він бадьорить не менше ніж кава, а сонливість не настає набагато довше.
- Побороти сон допоможуть спиртові настоянки лимоннику, радіоли рожевої, пантокрину, золотого кореня, маралів кореня, елеутерококу. 20 крапель лимонника допоможе побороти не тільки сон, а й підвищить гостроту зору, настрій, додасть сил і бадьорості. Постійний прийом однієї з настоянок протягом 30 днів допоможе підняти працездатність, імунітет, поліпшити загальний стан.
- Якщо є можливість, прийміть контрастний душ. Спочатку включіть воду 50 градусів, потім на кілька секунд холодну. Всі органи прийдуть в тонус, сон пройде. Якщо немає можливості прийняти душ, то вмийтеся холодною водою.
- Щоб завжди бадьоро себе почувати і не хотіти спати в самий невідповідний момент, дотримуйтеся режиму дня, правильно харчуйтеся, робіть зарядку, ходіть 3 рази на тиждень в спортзал. Перед далекою поїздкою або перед нічним чергуванням добре виспіться, відкладіть всі справи на потім. Постійне недосипання негативно позначається на здоров’я, незалежно від здорового способу життя, правильного харчування і бадьорять препаратів.
- У вечірній час, як тільки стемніє, виробляється мелатонін — гормон, що відповідає за якість сну. Саме при його виробленні хочеться спати. Знизити цей гормон допомагають сигарети, каву, енергійні рухи. Тому якщо дуже треба побороти сон, скористайтесь даними засобами.
- Безалкогольні енергетичні напої також допомагають справитися з сонливістю на деякий час, тому в екстрених ситуаціях можна випити одну-дві баночки.
- Всі підбадьорливі засоби протипоказані дітям, вагітним жінкам, хворим на гіпертонію, при серцево-судинної недостатності.