Як передбачити зміну погоди


 

Раптова зміна погоди здатна доставити масу неприємностей, а в деяких випадках навіть становити загрозу для життя. Знання деяких прикмет, чарують зміну погоди, дозволить правильно оцінити ситуацію.



Інструкція

  1. Зміні погоди практично завжди передує зміна атмосферного тиску і вологості. Барометр придбайте в магазині, найпростіший вимірник вологості зробіть самостійно з 10-15-сантиметрового шматочка стовбура молодої ялини з гілкою завдовжки 30-40 см. Очистіть стволик і гілку від кори і закріпіть нерухомо на стіні, залишивши гілку вільною — вона буде служити своєрідною стрілкою.
  2. При зміні вологості, що передує дощовій погоді, «стрілка» буде відхилятися вниз. Перед ясною сонячною погодою — вгору. Вивчивши показання приладу, зробіть на стіні відповідні мітки — «Ясно», «Змінно», «Сильна». Завдяки їм ви зможете досить точно передбачати зміни погоди.
  3. Вивчіть основні ознаки зміни погоди. Так, зміні ясної погоди на похмуру передує зниження тиску. І чим сильніше «падає» барометр, тим гірше буде негода. Про наближення дощової погоди сигналізують ластівки, низько літають над землею, і купаються в пилу горобці.
  4. На негода також вкаже: стелеться по землі дим, мурашки ховаються в мурашники, закриваються бутони квіток, квіти латаття йдуть під воду, жаби голосно квакають, захід забарвлений в червоні тони. Якщо кури гуляють під час дощу — негода затягнеться. Дощ віщують з’явилися купчасті хмари. Перисті хмари сигналізують про вітряної погоди. Якщо хмари швидко ростуть вгору і утворюють кілька ярусів — буде сильний дощ.
  5. Закінченню негоди теж передують свої ознаки. Тиск починає рости, це один із самих вірних сигналів. Якщо день був непогожу, але ввечері на заході з’явилася плоска чистого неба і сонце сідає не в хмари, наступного дня буде ясним. Настання ясної погоди передує поява просвітів в хмарності. Вітер робиться поривчастим, що говорить про закінчення проходження грозового фронту.