Як переглянути базу даних

Як переглянути базу даних

Завдяки надійності, простоті використання та універсальності, бази даних сьогодні застосовуються практично у всіх областях IT. Як правило, відображення даних, доступ до яких надається СУБД, здійснюється прикладними програмами або web-сервісами в зручному для користувача вигляді. Але іноді, з метою вивчення, діагностики проблем або з інших причин, необхідно переглянути базу даних.

Вам знадобиться

- Браузер;
- Доступ в інтернет;
- Можливо, права на установку додатків.

Інструкція

  1. Виявити СУБД, що управляє базами даних того типу, до яких відноситься наявна в розпорядженні БД. Якщо база даних представлена ​​у вигляді файлів, проаналізуйте їх розширення. Скористайтеся сервісом filext.com або wotsit.org для отримання інформації про тип і форматі файлу. Знаючи найменування формату даних, знайдіть інформацію про розробника СУБД.

    Якщо база даних розташована на працюючому сервері баз даних, отримаєте інформацію про тип СУБД і параметрах підключення до неї у сервіс-провайдера або адміністратора сервера. Відвідайте сайт розробника СУБД для отримання більш детальної інформації про роботу з наявною базою даних.
  2. Складіть перелік клієнтських додатків або сервісів, які можна використовувати для перегляду бази даних. Компанія, що розробляє СУБД, як правило, поставляє і клієнтське програмне забезпечення для роботи з нею. На сайті розробника знайдіть вивчіть розділ, присвячений прикладному ПО для обслуговування та перегляду баз даних.

    Для популярних і, тим більше, відкритих СУБД можуть існувати кілька альтернативних клієнтів, а також комплекти скриптів, призначені для створення сервісів управління базами даних через web. Наприклад, для перегляду вмісту MySQL баз даних можна використовувати «офіційний» консольний клієнт mysql, «офіційний» клієнт з графічним інтерфейсом MySQL Administrator, програми MySQLcc, MySQL Front, сервіси на основі дистрибутива phpMyAdmin. Проведіть пошук альтернативних клієнтських програм, використовуючи інформацію з сайту та форуму розробника СУБД.
  3. Виберіть відповідне клієнтське програмне забезпечення для перегляду бази даних. Вивчіть можливості та системні вимоги до додатків із списку, складеного на другому кроці. Визначте підходящий варіант. Зверніть увагу на надані програмним забезпеченням можливості, зручність і область його застосування. Так, MySQL Administrator відмінно підійде для перегляду бази даних на локально працюючому сервері, але для перегляду бази на сервері хостинг-провайдера, швидше за все, доведеться використовувати встановлений phpMyAdmin, оскільки СУБД не братиме зовнішні підключення.
  4. Встановіть клієнтське ПО для перегляду бази даних або підключіться до відповідного сервісу. Завантажте дистрибутив програмного забезпечення з сайту його розробника. Ознайомтеся з документацією з установки, якщо вона входить до складу дистрибутива або опублікована на сайті-джерелі. Встановіть ПЗ. Для доступу до сервісу отримаєте облікові дані в адміністратора або сервіс-провайдера.
  5. Перегляньте базу даних. Запустіть встановлене програмне забезпечення і відкрийте в ньому файл бази даних. Або підключіться до бази даних, використовуючи можливості web-сервісу. Перейдіть в розділ, що відображає таблиці бази. Виберіть потрібну таблицю. Відкрийте її в режимі перегляду або редагування.