Розповідаючи одне одному останні новини або утримання нещодавно побаченого фільму, ми виділяємо головне. Переказ на англійській мові дозволяє запам’ятовувати нові слова і вирази, що формує і розвиває вашу мову. Як навчитися переказувати на англійській?
Інструкція
- Переказ — не заучування тексту, а передача його основного змісту. Тому ні про яку зубріння не може бути мови. Прочитайте текст цілком два-три рази. Перекажіть його спочатку російською мовою. Виділіть у ньому кілька пропозицій, які найкраще відображають суть тексту. Слідкуйте за тим, щоб вони не були випадковими уривками. Для цього, оцініть текст на смислову цілісність, перечитавши його. По суті, у вас повинен вийти той же текст, але меншого обсягу.
- Вибирайте для переказу дійсно сподобалися вам тексти. Якщо такої можливості немає, постарайтеся полюбити той текст, який вам дістався. Уточніть всі незрозумілі слова або ідіоми. Розбийте деякі складні речення на більш прості, потім додайте до них епітети, пару вступних слів. Слідкуйте за правильністю складання непрямої мови — в переказі вона присутня майже завжди.
- Поділіть текст на смислові частини. Перекажіть кожен з абзаців. Щоб зібрати їх в єдине ціле при відтворенні, намагайтеся запам’ятати, якою фразою закінчується попередня частина і з якою починається наступна. Уявляйте собі все, що відбувається у вашому тексті, навіть якщо це сухе перерахування фактів. Візуалізуйте всі образи, дії, прорисуйте в уяві кожну деталь: кольори, емоції. Не соромтеся злегка жестикулювати під час переказу.
- Переказуйте текст вголос. Двох раз буде недостатньо. Щоб запам’ятати текст, перекажіть його кілька разів. Підглянете в шпаргалку, якщо забули слово або початок пропозиції, але робіть це плавно. Не мучте себе довгими паузами, згадуючи що за чим іде, інакше переказати толком так нічого й не вдасться. Намагайтеся не залежати від шпаргалки — замініть забуте слово синонімом, а пропозиція — своїми словами.
- Робіть паузи. Повторіть текст через пару годин, на ніч і зранку. Між переказами намагайтеся абстрагуватися від тексту повністю, щоб дати можливість інформації осісти, а мозку — перепочити. Після кожної паузи спочатку освіжіть текст в пам’яті, пробігши очима, а потім відтворюйте.