Як перенести акліматизацію


 

Поїздка на море, в гори або в якусь екзотичну південну країну — подія неординарна, радісне. Але з тієї самої хвилини, як ви запланували вояж, починайте думати про те, як зробити його найбільш приємним і легким для організму, тобто про акліматизації. Досвідчені мандрівники добре знають, як легше перенести зміну клімату і часових поясів, тому вам було б непогано поспілкуватися з ними на цю тему, а також вжити ряд найнеобхідніших заходів для підтримки свого здоров’я.



Інструкція

  1. Якщо ви не скаржитеся на свій стан, то особливих труднощів у різкій зміні місця перебування не відчуєте, а деякий дискомфорт подолаєте без праці. Але якщо ви страждаєте якими-небудь захворюваннями серця та легень, знайдіть час для відвідування свого лікуючого лікаря і порадьтеся з ним, як краще пристосуватися до поїздки.
  2. У кожному разі, не забудьте взяти з собою необхідні вам ліки, а також все, що має лежати в «похідному аптечці» — активоване вугілля, кошти від нудоти, головного болю, розлади шлунку і пр. Хай вони краще не знадобляться взагалі, але будуть у вашому валізі.
  3. Їхати в місця з незвичним для вас кліматом бажано не менше ніж на три тижні, щоб встигнути пристосуватися до інших умов, насолодитися відпочинком і так же плавно з нього вийти. Досвідчені мандрівники відзначають, що ще важче, ніж акліматизація в чужій країні, проходить зворотний процес — повернення до колишнього способу життя після поїздки. Тому вам варто передбачити і невеликий відпочинок вдома, вже після подорожі, щоб не відразу ж кидатися в пучину роботи.
  4. За кілька днів до перельоту змініть свій раціон харчування. Обмежте важкі м’ясні і жирні страви (краще замінити їх рибою), їжте більше фруктів і овочів. Але майте на увазі, що на такі продукти, як капуста, хурма, ківі, креветки та інші дари моря, слід накласти табу, оскільки вони багаті йодом і активізують роботу щитовидної залози.
  5. Постарайтеся заздалегідь пом’якшити різницю в тривалості дня. У жарких країнах світловий день довший, і щоб це не було ще однією причиною стресу для вашого організму, дайте йому більше світла — включайте в будинку яскраве електроосвітлення. А зміцнити організм вам допоможуть контрастний душ і сауна. Вітаміни, особливо С і групи В, теж корисно приймати до і під час подорожі.
  6. Якщо у вас є можливість вибирати час приїзду в чужу країну, то краще спланувати його на вечір, щоб по прибуттю прийняти душ і лягти спати. А з ранку не поспішайте відразу ж скуштувати всю красу південного відпочинку. Пару днів розслабляйтеся, прогулюйтеся пішки, але тільки не під променями палючого сонця, відвідайте масажні процедури і СПА-салон, якщо є така можливість. Від тривалих і утомливих поїздок на екскурсії, як і від пляжу, краще відмовитися. Не турбуйтеся: згаяне надолужити ще встигнете.
  7. Напевно вас вразить місцева кухня і захочеться все спробувати. І ще спробуєте, але тільки не квапте події, якщо не хочете потім провести кілька днів на постільному режимі.