Ось вирішите ви написати паперовий лист і відправити голубиної пошти коханій людині. Це не тільки стане приємним сюрпризом для нього, але і буде дуже корисно для вашого розвитку. Тільки не забудьте, що мелодійність ваших зізнань також залежатиме і від правильного переносу слів з одного рядка на іншу.
Вам знадобиться
Довідник з російської мови.
Інструкція
- Правила переносу слів у російській мові були придумані не випадково. Безладна розбивка слова при перенесення на наступний рядок сповільнить процеси читання і сприйняття тексту.
- Згідно з правилами переносу, є дві основні вимоги, які повинні виконуватися.
1) Перенесення по складах, оскільки розбивка слова по складах — природне ритмічне членування для російської мови.
2) У деяких випадках не слід розбивати значущі частини слова, тобто не можна розбивати приставки, корені, суфікси, закінчення. - Грунтуючись на правилах, розглянутих в кроці 2, розберемо слово «російський». По складах воно звучить як «рус-ский». «Рус» — це корінь, «ск» — суфікс, «ий» — закінчення.
- Проаналізуйте отриману інформацію, зробіть висновок. Слово «росіянин» можна перенести єдиним способом: рус-ський. Тобто перший склад «рус», що є коренем, залишається на першій сходинці, а все інше — переноситься на іншу.
Зверніть увагу
До розглянутих в кроці 2 правилами існують деякі винятки, що стосуються приставок, деяких букв і знаків, і ще ряду випадків.
Корисні поради
1) Щоб дізнатися, з яких складів, а також приставок, коренів, суфіксів, закінчень, складається слово, скористайтесь довідниками з російської мови.