Щоб переписати квартиру на дружину, достатньо оформити дарчу або договір купівлі-продажу. Зовсім інший порядок оформлення угоди буде у випадку, якщо вам доведеться з неї розлучення.
Інструкція
- Укладіть договір дарування з дружиною (можна не оформляти його нотаріально), та зверніться до УФРС для того, щоб його зареєструвати.
- Уявіть, крім договору, наступні документи:
- Квитанцію про оплату держмита;
- Ваша заява про реєстрацію передачі права власності на нерухомість вашої дружини;
- Заява дружини про реєстрацію права власності на нерухомість;
- Оригінали документів, що засвідчують особи сторін;
- Кадастровий паспорт квартири;
- Згода інших родичів, які проживають у квартирі, завірене у нотаріуса (якщо квартира є спільною власністю або якщо вони прописані в цій квартирі);
- Свідоцтво про право на власність;
- Довідку з БТІ з обов’язковим зазначенням вартості квартири згідно інвентаризаційного опису;
- Виписку з будинкової книги, завірену у нотаріуса. - Після процедури реєстрації ваша дружина повинна буде отримати свідоцтво про право власності на квартиру. Ніяких податків ні вам, ні їй платити не потрібно, так як ви є близькими родичами.
- При укладенні фіктивного договору купівлі-продажу вам буде потрібно платити податок у разі, якщо її вартість перевищує суму, обумовлену в законодавстві вашого регіону, і в тому випадку, якщо ви були власником квартири менше 3-х років.
- Якщо ви збираєтеся подарувати квартиру дружині після розлучення, то їй доведеться сплатити податок у розмірі 13% від оціночної вартості квартири. Тому набагато доцільніше в даному випадку оформити Угоду про розподіл майна, в якому можна вказати, що квартира (якщо вона знаходилася у вашій власності до шлюбу) переходить у власність дружини. Якщо ж квартира була куплена вами під час шлюбу, ви можете передати дружині свою частку за Угодою. У будь-якому випадку, Угода має бути оформлене у нотаріуса, і тільки потім ваша дружина зможе звернутися до УФРС для отримання свідоцтва на право власності на квартиру.