Нефролепис — це рід папоротей, який включає в себе більше 40 різновидів. Батьківщиною рослини є тропічні ліси. У середній смузі Росії нефролепис знайшов широке застосування в кімнатному квітникарстві. Розмножують папороть за допомогою спор, поділу куща, вегетативно за допомогою пагонів, які схожі на вуса суниці.
Вам знадобиться
— горщики;
- Дренаж;
- Добрива;
- Грунтова суміш.
Інструкція
- Пересаджуйте нефролепис один раз на рік. Найбільш сприятливим часом вважається рання весна. Папороть добре росте в пластмасових горщиках, досить широких і невисоких, так як коренева система в основному розростається вшир.
- На дно горщика покладіть дренаж, насипте продезинфіковану родючий грунт. Суміш для нефролепіса краще всього придбати в магазині для садівників і городників, так як самостійна підготовка необхідних пропорцій суміші та її дезінфекція — це дуже кропіткий процес.
- Якщо ви все-таки хочете приготувати субстрат самостійно, змішайте 1 частину торфу, 1 частина піску, 1 частина чорнозему, додайте 1 г кісткового борошна з розрахунку на 1 кг грунтової суміші і 100 г товченого деревного вугілля.
- При розсаджування папороті спорами спочатку посійте їх в ящик. Щоб отримати суперечки, зріжте листок рослини, з нижньої частини відскребіть суперечки за допомогою пластмасового скребка, посійте в ящик, присипте 0,5 см піску, рясно полийте. Підросли рослини пересадите в пластмасові горщики.
- Щоб розсадити непролепіс пагонами, укоренити безлисті вусики. Через один місяць відокремте їх від материнського куща, акуратно викопайте і посадіть у горщик.
- Для пересадки папороті поділом куща викопайте вся рослина, розділіть гострим ножем, Розсадіть в різні горщики.
- Пересаджений нефролепис поставте подалі від прямих сонячних променів, підтримуйте температуру 22 градуси і високу вологість повітря. Проводьте додаткове підсвічування, щоб світловий день був не менш 16 годин.
- Удобрюйте папороть рідкими мінеральними добривами. З жовтня по лютий припиніть підгодівлі, з березня відновіть.
- Протягом усього року систематично поливайте нефролепис, не допускаючи пересихання грунту. Проводите систематичні обприскування.