Завдяки зростаючій доступності ЗМІ, все більша кількість людей стикаються з проблемою залежності від телевізора. Незгасаючий екран забирає багато часу, може сформувати упереджене ставлення до політичних і соціальних проблем, нав’язувати думку. Телевізор також може бути причиною зниження інтелектуального рівня. Тому дуже важливо вчасно помітити залежність від «блакитного екрана» і перестати дивитися телевізор годинами.
Інструкція
- Відмова від перегляду телевізора допоможе заощадити на антені і електроенергії. Загляньте в щомісячні квитанції з оплати житлових послуг. Сума платежу за антену в різних районах міста Москви, наприклад, в середньому становить 150 рублів щомісяця. У рік — близько 1500 тисяч рублів. Також телевізор споживає немало електроенергії. У 2012 році, в залежності від часу доби, вартість електроенергії коливається від 0,67 до 3,80 рублів за кВт на годину. Час перегляду телевізора також коливається залежно від типу телевізора і виставленої на ньому яскравості від 60 до 350 Вт на годину. Іншими словами, якщо ви приділяєте перегляду телевізора (або він просто включений) в денний час, припустимо, по 5:00, і прилад у вас сучасний (з рідкокристалічним екраном), — ця сума складе близько 150-200 рублів на місяць. Тобто, дві з половиною тисячі в рік. Не варто забувати, що телевізорів в будинку зазвичай декілька, отже, витрати електроенергії підсумовуються.
- Дивіться телевізійні програми в інтернеті. Не забувайте, що ви можете переглядати телепередачі, серіали і фільми більшості телеканалів у зручний для вас час через мережу. Таке рішення звільнить вас від необхідності поглинати величезну кількість реклами і підганяти свого часу під перегляд улюбленого фільму. До того ж ви зможете знайти не тільки поточні, а й будь-які інші улюблені програми. Кінокомпанія Мосфільм, наприклад, пропонує своїм глядачам величезний вибір вітчизняних фільмів в своєму каталозі на сайті. А для тих, хто вважає за краще, щоб вибір був зроблений без їхньої участі, для любителів несподіванок існує онлайн-кінотеатр з декількома сеансами в день у різний час. Помандрує в інтернеті, і ви здивуєтеся, скільки цікавих для себе пропозицій ви зустрінете.
- Знайдіть гідне заняття, здатне відволікти вас від багатогодинного просиджування перед телевізором. Слухайте радіо — сучасні радіостанції пропонують широкий вибір не тільки музики, але і програм для будь-якого, навіть самого вимогливого слухача: новини, аналітичні, політичні програми, розважальні, гумористичні передачі, читання книг в ефірі і навіть театральні постановки. Читайте книги, а якщо не вистачає сил і часу, придбайте аудіокниги. Їх можна також скачати в інтернеті. Якщо це буде великий роман, то ви можете слухати кожен день по чолі — цей процес буде прийнятний для вас, якщо ви любитель серіалів, а також якщо ви звикли поєднувати процес перегляду телевізора з домашніми справами. Слухайте, а уява домалює вам картинку. У багатьох випадках — куди більш гідну, ніж пропонує телебачення.
- Не дозволяйте телебаченню заробляти на вас. Адже ви потрібні телевізору більше, ніж він вам. Рекламодавці платять колосальні суми для того, щоб змусити вас купувати речі або послуги, транслюючи їх незліченні гідності по кілька годин і раз на дню. А ви поглинаєте величезна кількість зайвою і непотрібною вам інформації з «блакитного екрана».
- Відмовившись від телевізора, ви зможете зробити добру справу і подарувати його тому, хто дійсно його потребує. Адже в багато точки нашої країни інтернет все ще не проник, і телевізор — один з головних джерел зв’язку із зовнішнім світом. Телевізор можна також вигідно продати через сайти продажу уживаних товарів.
Корисні поради
Існує метод повної відмови від перегляду телевізора за Віктором Пелевіну: на першому етапі дивіться телевізор з вимкненим звуком, на другому — з включеним звуком, але відключеним зображенням, на третьому — дивіться відключений від джерела живлення телевізор. Автор детальніше описав метод у своєму романі «Generation« П »».