У будь-якій сім’ї бувають сварки. Їх не уникнути. Але іноді ці сварки приймають катастрофічний характер. Вони раз у раз виникають «на порожньому місці». І це вже не просто сварки, а цілі скандали з гучними криками і биттям посуду. А свідками стають діти. Їх незміцніла психіка страждає в першу чергу. Але ж варто проявити крапельку уваги і терпіння один до одного, і бажання лаятися вже не буде.
Інструкція
- У першу чергу, зверніть увагу на причини ваших сімейних скандалів. Іноді вони виникають через сущих дрібниць: кинутих шкарпеток або не вимитого тарілки. Чи варто через це псувати собі і близьким людям настрій? Може простіше самої підняти ці шкарпетки та вимити цю тарілку?
- Не зривайте свій поганий настрій на чоловікові. Буває вам «пошарпали» нерви на роботі або в магазині, а ви приходите додому, і зриваєте злість на рідних. Цього робити не можна. Пам’ятайте, сім’я — це ваші найближчі люди. Їм боляче, коли їх ображають без причини.
- Перед тим як в чому-небудь звинуватити чоловіка, «в умі» порахуйте до ста. Це вам дасть хвилинку для того, щоб подумати, а чи варто взагалі кидати ці звинувачення.
- Розкажіть чоловікові про те, чого ви хочете від нього. Постарайтеся логічно аргументувати ваші вимоги. Не зривається на крик. Пам’ятайте, крик і негативні емоції — вороги ваших добрих відносин.
- Дайте висловитися і «другій половині». Швидше за все, у чоловіка теж є претензії до вас. Знову ж таки, не починайте захищатися за допомогою крику. Просто прийміть до відома і візьміть на озброєння те, про що він вас попросить.
- Під час сварки не починайте згадувати минулі образи. Інакше ваша сімейна негаразди почне розростатися як сніжний ком.
- Не залучайте до скандалів дітей. Малюки не повинні вибирати бік одного з батьків. Для них мама і тато — рівнозначно улюблені люди. Будь-які ваші сварки — удар по психіці дитини.
- Придумайте маленькі секрети, які допоможуть вашій родині запобігати скандали. Наприклад, заведіть скарбничку. Нехай у неї кидає монетки той, хто перший почав з’ясовувати стосунки. Або придумайте слово — пароль. Почувши це слово, ви повинні перестати сваритися.
- Прийміть за правило: якщо вже посварилися — перед сном обов’язково треба помиритися. Не залишайте образу на наступний день. І взагалі, ніч — найкращий час для примирення.
- І пам’ятайте, примирення — це, звичайно, добре. Але краще запобігти сварку, ніж втрачати свій час на з’ясування відносин з людиною, яку ви любите і цінуєте.