Домашнє завдання — це частина процесу навчання школяра, розрахована на самостійне виконання. За обсягом вона повинна складати третину від виконаних в класі практичних завдань: вправ, прикладів, завдань. За змістом завдання повинні бути схожими з тими, які показувалися у навчальній аудиторії. Не можна на будинок всім учням класу задавати понад складне творче вправу, вчитель повинен диференціювати такі завдання.
Інструкція
- Перевіряючи домашнє завдання вчитель, по-перше, оцінює акуратність і обсяг виконання зробленого уроку. Але пам’ятайте, є учні, які володіють навчальними здібностями, виконують завдання на «відмінно», але оформляють його немов «курка лапою». За поганий почерк оцінки не знижуються, а от за акуратність (виправлення, закреслення, переписування і т.п) вчитель має право зняти один бал. Робиться це не завжди, тільки у виховних цілях і з обов’язковим коментарем для учня і його батьків.
- Кожен поважаючий себе вчитель повинен зіставити принцип виконання та оформлення домашньої роботи всіх учнів класу. Порівняти їх на предмет списування. Навіть якщо завдання або вправа має єдиний метод вирішення, два різних учня повинні оформити його по-різному, тому що різні люди не можуть думати абсолютно однаково, це рідкісний випадок.
- Сам вчитель, маючи будь звання і кваліфікацію, зобов’язаний виконати (як мінімум усно) то вправа, яка перевіряє, щоб точно знати вірну відповідь, принцип виконання завдання. Може трапитися так, що два учні, які мають хорошу навчальну репутацію, отримали різний відповідь при подібному рішенні. Ось тут і допоможе вже прорешенная учителем завдання для з’ясування місця помилки одного з учня.
Зверніть увагу
Важливо, щоб учні знали, які оцінки і за що їм виставляються. Позначка повинна бути об’єктивним показником досягнень учнів і якості їх повсякденної роботи.