Кальцій — виключно важливий для людського організму елемент. Він є складовою частиною кісткової тканини, регулює багато процесів, включаючи серцеву і нервову діяльність. Недолік кальцію (або, навпаки, його надлишок) може привести до ряду захворювань, у тому числі дуже серйозних. Саме тому необхідно час від часу перевіряти рівень кальцію в організмі.
Інструкція
- Найбільш простий і швидкий спосіб для цього — зробити аналіз крові. При ньому буде визначена концентрація вільного кальцію, концентрація його похідних, а також концентрація кальцію, що знаходиться в з’єднанні з білком альбуміном.
- З досить високим ступенем ймовірності, можна судити про нестачу (або надлишку) кальцію в організмі за такими симптомами. У тому випадку, якщо у вас підвищена нервозність (особливо, сполучена з безсонням), ламкі, тьмяне волосся і нігтьові пластинки, якщо часто буває аритмія, якщо кровоточать ясна, то це може бути ознакою гіпокальціємії (зниженого вмісту кальцію). Також гіпокальціємія дуже часто пов’язана з остеопорозом, рахіт і т.д.
- Якщо в організмі бракує кальцію, приймайте вітамінні комплекси, що містять цей мікроелемент, а також вводите в свій раціон продукти, багаті кальцієм легкозасвоюваним, наприклад, сир, риба.
- Ну, а які ж ознаки, що вказують на гіперкальціємію — надлишок кальцію в організмі? Це — млявість, апатія, зниження апетиту і підвищена сонливість. При цих ознаках пройдіть поглиблене обстеження, оскільки гіперкальціємія може служити симптомом не тільки хвороб щитовидної залози, але і новоутворень, в тому числі злоякісних.
- Гіперкальціємія також може проявитися, якщо ви приймає вітамін D. Це необхідний організму вітамін, нестача якого може призвести до рахіту. Тому його до цих пір прописують багатьом дітлахам. Але тут є можливість передозування, що небажано і навіть небезпечно для зовсім маленьких дітей, оскільки може призвести до неправильного формування скелета. Щоб вчасно розпізнати передозування, а заодно підтвердити або спростувати діагноз рахіту, батькам дитини необхідно здати його сечу на аналіз. Ця якісна реакція називається «Аналіз по Сулковіча».