Як перевірити кислотність грунту

Як перевірити кислотність грунту

Одним з багатьох умов успішного культивування рослин, чагарників і плодових дерев є показник кислотності грунту. Щоб провести вимірювання цього важливого для аграріїв параметра, не обов’язково використовувати спеціалізовані прилади або агрохімлабораторіях. Просто треба обзавестися набором індикаторних тестів.

Вам знадобиться

- Металевий совок або штикова лопата;
- Марля;
- Пластикова або металева ємність;
- Набір індикаторних паперових смужок.

Інструкція

  1. За допомогою совка або штиковою лопати візьміть в різних частинах ділянки на різній глибині проби грунту.
  2. Помістіть їх в ємність і ретельно перемішайте їх в єдине ціле. Вийде усереднений зразок, який нам буде потрібно для подальшого аналізу.
  3. Візьміть чисту марлю, складену в декілька шарів, помістіть в неї деяку кількість грунтового зразка. Зберіть краю марлі разом. Можете їх зав’язати або закріпити білизняний прищіпкою.
  4. Приготуйте чисту скляну або пластикову ємність. Налийте в неї дистильовану або чисту дощову воду з розрахунку 4-5 частин води на 1 частину грунтового зразка, вміщеного в марлю.
  5. Помістіть марлю з грунтом в ємність з водою. Залиште на 5-10 хвилин.
  6. Візьміть смужку з набору універсального індикаторного паперу. Вона просякнута спеціальними хімічними реактивами, які вступаючи в реакцію, набувають різне забарвлення залежно від кислотності середовища. Придбати такий набір можна в будь-якому магазині агротехнічних приладдя і матеріалів або навіть у відповідному інтернет-магазині.
  7. Вийміть марлю з грунтом з ємності, дайте стекти частини води і перемішайте воду, що залишилася.
  8. Опустіть на кілька секунд більшу частину індикаторної смужки в отриману грунтово-водну витяжку, а потім вийміть. Реакція кислотності грунту оцінюється за шкалою рН, яку розробили вчені-хіміки.
  9. У індикаторному наборі знайдіть колірну градієнтну шкалу — вона повинна бути обов’язково присутня в комплекті з паперовими смужками. Значення кислотності наведені на колірних варіантах.
  10. Визначте відповідно до них колір змоченою смужки, ближче до якого з варіантів підходить проба. Якщо рН менше або дорівнює 4,5 — грунт сільнокіслая; в межах 4,5-5,0 — среднекіслая; 5,1-5,5 — слабокисла; більше 5,5 — близька до нейтральної. Якщо показник рН = 7, грунт нейтральна, вище показника 7 — значить грунт має лужну реакцію.