Звичайно, якість меду на сьогоднішній день значно відрізняється від меду, який був у старовину. У наш час забруднена навколишня природа і повітря. Тому купувати мед потрібно у знайомого пасічника, щоб ви напевно знали, в якій зоні розташована пасіка. Якщо ж ви купуєте мед на ринку або ярмарку, обов’язково вимагайте сертифікат якості, адже ви ризикуєте купити не лікувальний мед, а зовсім навпаки.
Вам знадобиться
- Механічний олівець,
- Йод,
- Мікроскоп.
Інструкція
- Насамперед потрібно понюхати мед, він повинен має приємний квітковий аромат, несправжній мед з додаванням цукру запаху практично не має.
- Взяти механічний олівець (який при змочуванні фарбує фіолетовим кольором) і опустити в крапельку меду. Якщо мед хоч трохи зафарбувався, значить, він розведений водою. Справжній мед забарвлюватися не повинен.
- У меді не повинно бути бджіл або шматочків воску. Це дуже просто перевірити: розвести в склянці теплої води ½ чайної ложечки меду. Якщо ви помітили темні частинки, які опустилися вниз або навпаки спливли, значить, мед забруднений.
- Недбайливі пасічники часто додають у мед крохмаль і воду, це можна перевірити за допомогою йоду. Взяти трохи меду з дна банки і розвести дистильованою водою (небагато), додати в цей розчин краплю йоду. Якщо розчин посинів, значить, мед містить крохмаль, відповідно такий мед краще не купувати.
- Можна розглянути невеликий мазок меду через мікроскоп, кристали справжнього меду мають игольчатую форму або форму зірки. У фальсифікованого меду кристали мають правильні геометричні форми або форми брил.
- Набрати ложку рідкого меду, підняти і зливати мед з ложки. Справжній мед буде тягнутися безперервної цівкою, а мед, розведений цукровим сиропом — стікати краплями.