Соленоїд являє собою спіраль з провідника, в якій при проходженні електричного струму виникає практично лінійне (з прямими силовими лініями) магнітне поле. Тому соленоїд може використовуватися для перемикання різних клапанів і датчиків дистанційно. Найчастіше це роблять в автомобілях; відповідно, при виході з ладу датчика або клапана насамперед перевіряйте соленоїд.
Вам знадобиться
- Набір інструментів;
- Тестер;
- Повітряний компресор.
Інструкція
- Для перевірки соленоїд, візьміть тестер і переведіть його в режим роботи омметра. За допомогою технічної документації на автомобіль з’ясуйте, де встановлений соленоїд між комп’ютером автомобіля і «масою» або між блоком управління і джерелом струму. Ще один важливий момент: яке нормальний стан клапана соленоїда — відкрите чи закрите.
- За допомогою омметра виміряйте його електричний опір, приєднавши його до контактів соленоїда. Його опір в холодному і гарячому стані знайдіть в інструкції з експлуатації автомобіля. Обов’язково перевірте контур соленоїда на коротке замикання. Для цього кожен з контактів замкніть на корпус автомобіля через омметр. Якщо є можливість, розберіть і промийте соленоїд в бензині для того, щоб позбутися від частинок, що скупчилися в ходах і клапані. Якщо ж він не розбирається, просто замініть його.
- Оскільки в соленоїді генерується досить потужне магнітне поле, в ньому можуть накопичуватися мікрочастинки металу, які забивають канали і клапан. У результаті рухомі частини не можуть нормально рухатися. Для перевірки каналів соленоїда і його гідравлічного клапана використовуйте компресор зі стисненим повітрям. При цьому обов’язково перевірте по документації, закритий чи відкритий клапан в нормальному стані.
- Для закритого в нормальному вигляді соленоїда проведіть простий тест. Вимкніть його від харчування. Потім направте в нього струмінь повітря під тиском. Вона не повинна проходити через його вихідний канал. Подайте на соленоїд напруга. Повітря повинен проходити через вихідний канал. У цьому випадку соленоїд можна вважати справним.
- Для нормально відкритого соленоїда ситуація зворотна. При відключенні його від харчування він повинен пропускати повітря під тиском, а при включенні струму повинен замикати канал, і повітря по ньому проходити не буде.