Гурмани цінують тростинний цукор за своєрідний аромат і смак, який ідеально поєднується з чаєм або кавою. Однак, цей продукт нерідко підробляють, тому потрібно вміти відрізняти натуральний тростинний цукор від підробки.
Інструкція
- Тростинний цукор може бути як білого, так і коричневого кольору. Коричневий цукор містить мелясу — патоку чорного кольору, яка надає цукру своєрідний карамельний відтінок, смак і аромат. До складу меляси входять корисні для організму людини елементи: вітаміни групи В, кальцій, залізо, фосфор, магній, мідь, а також клітковина. Чим цукор темніше, тим вище в ньому концентрація патоки. Однак варто знати, що коричневий колір — далеко не завжди показник натуральності та нерафінованої цього продукту. Нерідко не дуже чесні виробники видають звичайний цукор за більш дорогий тростинний, змінюючи його колір за допомогою барвників.
- Щоб розпізнати фальсифікат, налийте в стакан теплу воду, додайте туди кілька чайних ложок або шматочків цукру і добре розмішайте. Якщо вода стане коричневого відтінку, значить, перед вами підроблений продукт — пофарбований карамеллю білий цукор.
- Є й інший спосіб визначити натуральність тростинного цукру. У склянці з теплою водою розчиніть кілька чайних ложок або шматочків цукру і капніть трохи йоду. Якщо йод забарвиться в блакитний колір, перед вами справжній тростинний цукор.
- Крім того, відрізнити справжній продукт можна по характерному смаку і запаху. Додавши кілька шматочків цукру в чашку чаю, розмішайте його і продегустують напій (замість чаю можна розчинити цукор у звичайній теплій воді). Цей тростинний цукор можна визначити по карамельним ароматом і смаком.
- Обов’язково звертайте увагу на упаковку, де повинен бути напис «тростинний цукор нерафінований» і вказана країна-постачальник. Цей тростинний цукор виробляється в Гватемалі, Бразилії, Коста-Ріці, США, Кубі, на острові Маврикій. Ціна цього продукту, як правило, вище, ніж на звичайний рафінад.